„Kęstutėnų“ žygis įveiktas

Giedrė Nakutienė
,
Baisogalos g-jos mokytoja, šaulė

Baisogalos gimnazijos jaunosios šaulės Dovilė Petraitytė, Gabija Petraitytė, Karina Pirinauskaitė, Dorotė Damasickytė, Karolina Antonovaitė, Dileta Damasickytė ir Akvilina Pranckutė savaitgalį kartu su Lietuvos šaulių sąjungos gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliais dalyvavo Bijotuose (Šilalės r.) vykusiame vienuoliktajame „Kęstutėnų“ žygyje, kurį organizavo Pėsčiųjų žygių asociacija.

 

 

Šiemet Bijotai – Lietuvos 2022 metų Mažoji kultūros sostinė. Tai proga aplankyti Dionizo Poškos garsųjį ąžuolą Baublį (tai pirmasis muziejus Lietuvoje, įkurtas išskaptuotame ąžuole net 1812 metais) ir jo jaunesnįjį „brolį“, nusilenkti partizanų atminimui jų žuvimo vietose, pasiklausyti gervių ir kitų pavasarinių paukščių balsų, gėrėtis nuostabiu kalvotu kraštovaizdžiu. Žygis – gera proga susitikti savo bendraminčius. Kaip ant šių metų diplomo pavaizduoti du skirtingi batai – lietuviškas ir ukrainietiškas, taip ir žygyje netrūko pokalbių apie šių tautų istorijų paraleles. Gūsingas vėjas lenkė pakelės medžių šakas, kedeno ir šukavo palaidus jaunųjų šaulių plaukus. Visi, kas pasiekė finišą, turės ką prisiminti. 25 kilometrai puikiai praleisto laiko!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.