Kauno r. Neveronių gimnazijos talentai: pasaulis pagal Agnę

Deimantė Žuromskienė
,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Lapkričio 21–gruodžio 14 dienomis Kauno r. Neveronių gimnazijos bendruomenę džiugina 7b kl. mokinės Agnės Lukoševičiūtės piešinių paroda „Mano pasaulis“. Prieš mūsų akis – naujausi mokinės darbai. Tai – trapios jos vaizduojamo pasaulio akimirkos. Sužinojusi apie savo piešinių parodą Agnė nudžiugo, prisipažino, jog yra labai laiminga. Mokinė neslėpė jaudulio, kad pagaliau visi galės pamatyti jos darbus.

 

Dar 2021–2022 m. m. mokinė dalyvavo gimnazijoje organizuotame „Talentų šou“ konkurse ir laimėjo pirmąją vietą. Mergina labai stengėsi ir buvo įvertinta. Šiandien, be abejo, ji dar daugiau pasitiki savimi. Agnei svarbi kiekviena akimirka, kurią ji nori įamžinti. Tam ji negaili nei laiko, nei širdies. Anot Agnės, daugelis piešinių turi ir įvairias reikšmes, pavyzdžiui, gamtos tema jai patinka labiausiai, nes ji – gamtos vaikas, myli medį, gėlę ir skruzdę. Gamtoje jaučiasi laisva, rami. O ir pati gamta nuostabi įvairiais metų laikais. Juk niekada iš tikrųjų negali žinoti, kas vyrauja tankiausiuose miškuose ar giliausiuose vandenyse. Tad piešdama ji pasitelkia vaizduotę, netgi magiškas būtybes. Agnė mėgsta įsivaizduoti ir fėjas, skraidančias aplink mažus miestelius, pilnus namų, kurie yra paprasčiausi grybai. Arba nedidelius gnomus, kurie atgyja tik naktimis. Būtent tai, kas jai svarbu tuo momentu. Mokinė stengiasi tobulėti, jai padeda ir internetas. Iš ten ji dažnai mėgsta pasisemti naujų idėjų ir įvairių minčių. Visgi piešdama mergina daugiau remiasi fantazija. Taip, anot Agnės, gimsta nauji sumanymai.

Ateityje Agnė viliasi, kad vis daugiau žmonių pastebės jos kūrinius ir jais domėsis. Taigi, kaip nesunku suvokti, Agnė atrado save. Išmokime matyti ir ieškokime prasmės, grožio – tada kiekvienas Agnės piešinys atsivers vis naujomis spalvomis ir kitais motyvais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.