„Kas ten miško tankmėje?“ – išvyka į Kazlų Rūdos Miškų muziejų

Aušra Žaliauskienė
,
Marijampolės l.-d. „Vaivorykštė“ mokytoja metodininkė

Toliau įgyvendindami projektą „Aplinka – gamtos ir žmogaus kūrinys“, finansuojamą iš Marijampolės savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų, spalio 6 d. išsiruošėme į kelionę. Šį kartą su priešmokyklinių grupių vaikučiais lankėmės Kazlų Rūdos Miško muziejuje ir pažintiniame miško take. Išvykos tikslai buvo susipažindinti su miško augalija ir gyvūnija, ugdyti ekologinę savimonę, palankų požiūrį į gyvąją gamtą, suteikti žinių apie Lietuvos miškuose gyvenančius gyvūnus ir jų gyvenimo būdą.

 

 

Mus pasitiko muziejaus direktorius Redas Rutkauskas. Jis supažindino su pačiu muziejumi ir visais eksponatais. Vaikai sužinojo, kad muziejus veikia jau nuo 1983 m. ir čia galima rasti informaciją apie keturis urėdijos miškuose vyraujančius miškų tipus su jiems būdinga fauna ir flora: žaliašilius, mėlynšilius, mėlyngirius, lieknius. Nemažą antrojo aukšto dalį užima medžioklės skyrius. Jame eksponuojama žvėrių šėryklų maketai, mažieji ir didieji miškų plėšrūnai, žvėrių kaukolės, ragai, medžioklės amunicija, didelę dalį užima dažnesnių vandens ir pelkių, miškų paukščių iškamšos. Iš viso yra sukaupta 23 žvėrių ir 104 paukščių iškamšos.

 

Ne ką mažesnį įspūdį vaikams paliko pasivaikščiojimas miško takeliais, kur buvo galima pamatyti iš medžio išdrožtų skulptūrų, atsikvėpti jaukiose poilsiavietėse ar tiesiog pasidžiaugti gaiviu miško oru, ramybe, patyrinėti čia pat sutiktus vabzdžius, paukščius ar augalus. Vaikai iš kankorėžių, miško pagaliukų dėliojo savo vardo raides, taip suvokdami, kad „rašyti“ galima ne tik su rašikliu, bet tam gali pasitarnauti ir gamtoje randamos miško dovanos.

 

Esant puikiam rudens orui, miške įgyvendinome ir akciją „Solidarumo bėgimas 2022“. Tokiu būdu ištiesėme pagalbos ranką vargstantiems vaikams ir vaikams, atvykusiems iš Ukrainos.

 

Visus lydėjo pakili nuotaika, vaikai patyrė daug emocijų, o geras darbas ypač džiugino ir užpildė širdį!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.