Karantinas – puikiausias laikas mokytis!

Rūta Krikštopaitienė
,
Šakių rajono Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras

Prasidedant 2020-siems mokslo metams mus pasiekė džiugi žinia, kad pavasario karantino metu rašytas projektas „Gyvenimas – tai matematika aplink mus“ (angl. „Life is math around us“) finansuojamas „Erasmus+“ fondo lėšomis. Projekto darbo grupės mokytojai iš Italijos, Portugalijos, Turkijos, Slovakijos ir Lietuvos entuziastingai dėliojo ateities planus, viešino projekto tikslus ir būrė mokinius projekto veikloms, kurias dabar galima stebėti prisiregistravus tinklalapyje.

 

Bet Covid-19 situacija planus sugriovė. Karantinas. Buvome sutrikę dėl nestabilios situacijos ir besikeičiančio darbo pobūdžio. Pedagogai, turintys didelės darbo su jaunimu patirties, suprato, kad dabar labai svarbu ne kalnus versti, o rūpintis mokinių įtraukimu, bendrumo puoselėjimu. Pabandėme. Surengėme virtualų susitikimą su visomis projekte dalyvaujančiomis šalimis, kvietėme dalintis nuotaikomis ir mintimis, juk situacija visose šalyse panaši. Po susitikimo tapo lengviau: mes ne vieni, mus supranta, esame reikalingi, esame pasaulio dalis.

Vargu ar būtų toks šiuolaikiškas ir antrasis projekto etapas, jei ne karantino apribojimai. Užsidaro durys, atsiveria langai, – dideli – į Europinį bendradarbiavimą. Ambicinga projekto darbo grupė ėmėsi lig šiol mažai išbandytos veiklos. Žaidimų bendruomenės „Minecraft Education Edition“ platformoje (integruotoje išmaniajame debesyje „Office 365“) apjungti projekto dalyvius, įtraukti į bendrą edukacinę ir kūrybinę veiklą.

 

Pirmiausia surengti mokinių ir mokytojų mokymai jungiantis į bendrus internetinius seminarus po kelias šalis: Italija ir Portugalija, Lietuva ir Portugalija, dvi Turkijos mokyklos ir Slovakija. Puiki patirtis ir bendradarbiavimas – didelė vertybė mokytojams. 11–15 metų mokiniams mokytis programavimo pradmenų nuotoliniu būdu, kai mokytojas užsienietis ir kalba anglų kalba – iššūkis. Todėl išskirtinė padėka mokytojui Jose Carlos Marques, mes įgyvendiname jo idėją. Bendradarbiavimo tikslas – kurti realių istorinių pastatų kopijas, naudojantis žaidimų bendruomenės „Minecraft Education Edition“ platformos paslaugomis. Prieš tai pastatas išmatuojamas naudojantis naršyklės „Google Earth“ palydovinių nuotraukų bazės priemonėmis. Veikla įkvėpė ne vieną moksleivį: kol viena komanda kūrė modelį, proporcingą Gedimino piliai, Katedros ir Valdovų rūmų modelius, kiti – netoli mokyklos esančio Zyplių dvaro pastatų komplekso modelį ar miestelio medinę bažnytėlę.

Keletas mokinių darbų, atliktų žaidimų bendruomenės „Minecraft Education Edition“ platformoje: L. Babilas ir R. Merčaitis restauruoja pagrindinius Zyplių dvaro rūmus, D. Kučiauskas. Raudonės pilis, M. Dailidė atkūrė miestelio medinę bažnyčią

Kitas etapas – viską atspausdinti 3D spausdintuvu. Šalys partnerės taip pat kuria savo istorinių pastatų kopijas. Mes dirbame, džiaugiamės ir planuojame ateitį, laukiame, kada galėsime realiai susitikti ir džiaugtis savo darbais ir bendryste.

 

Mūsų žinutė visiems – nesustokite susidūrę su kliūtimis, – išeičių visada yra, jos kartais net įdomesnės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.