„Kaip gimė Vilnius, kaip gimsta vilniečiai“

Ana Pipilevičienė
,
Vilniaus l.-d. „Vėtrungė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Kaip ir kada vaikams diegti meilę Tėvynei? Žinome, kad patriotu ne gimstama, o tampama. Meilė formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje. Šeima – pirma mokykla, kur diegiamos vertybės, švenčiamos valstybinės šventės, pasakojama apie tautos istoriją, papročius ir tradicijas.

Darželiai ir mokyklos tai ugdymo tęstinumas. Darželyje ugdymą tęsiame vaikams patraukliomis formomis, supažindiname su tradicijomis, šokiais, dainomis, formuojamas jausmas mylėti savo kraštą.

 

Lopšelyje-darželyje „Vėtrungė“ organizuota nuotraukų paroda „Kaip gimė Vilnius, kaip gimsta vilniečiai“. Ugdytiniai parodai ruošėsi rimtai. Klausėsi legendos apie Vilniaus įkūrimą, vaidino, dainavo, šoko, deklamavo. Ugdymas įamžintas nuotraukose.

 

 

„Brangus Vilniau!                                                                         2023 03 09

Ar žinai, kad Tau rašo nepaprastai laimingas žmogus – Tavo vilnietė. Kodėl laimingas? O! Tai jausmas, kurį turi pajusti, gyventi juo, aprašyti sunku, bet pasistengsiu.

Kiekvienas žmogus gimsta, o Tave, Vilniau, irgi laikau svarbiu lyg žmogų. Tu irgi kadaise gimei. Nuo pat vaikystės girdėjau legendą apie įkurtą Vilnių. Legendos byloja, kad tau šiemet 700 metų, toks suaugęs ir vis dar jaunas miestas.

Nuo pat vaikystės domėjausi, koks buvai ir koks būsi. Ar žinai, kad likai toks pats, su savo tradicijomis, su savo duona, su savo debesimis ir kaimynais. O šventa vieta, apie kurią žino visas pasaulis, – Aušros vartai. Šv. mergelė Marija yra mūsų viltis, tikėjimas ir meilė. Tai Tavo tvirtovė! Gailestingas Jėzus irgi pasirodė Šv. Faustinai čia. Gedimino pilis – mūsų pasididžiavimas, katedroje kiek slypi istorijų. Gatvės ir tos siauros, vingiuotos ir akmenuotos. Kaip pagalvoju, kokie didingi žmonės čia vaikščiodavo ir aš galiu savo pėdomis prisiliesti prie tų istorijų. Gamta, Vilniau, yra ypatinga, tokia žalia, tyra. Ir niekaip kitaip, o upė, kuri visada kažkur skuba, yra Vilnelė.

Galima rašyti ir rašyti Tau, bet svarbiausia turiu prisipažinti – niekur kitur neišgyvenčiau be Tavęs. Tu esi ta žemė, kurioje noriu tik žingsniuoti ir deklamuoti: „Vilniau, mano Vilniau, mieste milžinų, aš Tavimi didžiuojuosi, čia aš gyvenu…“ (autorius nežinomas)

Linkiu Tau ir toliau žydėti, klestėti istorijomis kartu su savo vilniečiais. Nes laimingi vilniečiai gimsta tik čia.

Apkabinu, Ana“

 

Vilnietė Ana Pipilevičienė

Nuotraukų autorė Viktorija Bernadeta Kučkaitė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.