Šypsenų siena – KTMC bendruomenės dovana Lietuvai

Violeta Petrušienė
,
Klaipėdos technologijų mokymo centro direktorė

Šypsena gali daug – ji skleidžia teigiamas emocijas ir pritraukia žmones, šypsotis sveika, su šypsena mes esame jaunesni ir laimingesni.

Šiais metais ruošdamiesi vienai gražiausių ir iškilmingiausių Klaipėdos technologijų mokymo centro (KTMC) švenčių „Aš – Lietuvos pilietis“ nusprendėme surengti dar vieną akciją ir padovanoti Lietuvai savo šypsenas. Tris dienas centre šurmuliavo fotografai, kurie įamžino visus mūsų bendruomenės narius, norinčius pasidalyti savo jausmais Lietuvai su kitais Lietuvos ir pasaulio piliečiais – juk mūsų šypsenos kalba daugiau nei žodžiai, mes didžiuojamės gimę Lietuvoje, o mūsų jėga – bendrystėje, laimė – draugystėje, sėkmė – vienybėje! Įamžintų šypsenų nuotraukų siena jau nuo kovo 7 d. eksponuojama pagrindiniame centro pastate Puodžių g. 10.

 

Centre įgyvendinamos pilietinės iniciatyvos skelbia Lietuvai žinią apie Klaipėdos technologijų mokymo centre susiklosčiusias tradicijas ir čia auginamus Lietuvos piliečius:

2018 metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenė telkėsi ir visi kartu mezgė tautinės vėliavos spalvų – geltonos, žalios ir raudonos – juostą. Į akciją įsitraukė ne tik bendruomenės nariai, bet ir jų artimieji, socialiniai partneriai.

 

Juosta megzta virbalais, jos ilgis – 382,3 m, plotis – 24 cm, plotas – 91,75 m², jai numegzti buvo sunaudota apie 60 kg pusvilnonių siūlų. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse, 2018 m. vasario 15 d., šia juosta Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenė kartu su savo bičiuliais apjuosė mokyklą.

Ši juosta yra pripažinta Lietuvos rekordu ir yra įrašyta į Lietuvos rekordų knygą.

 

Nuo 2018 m. kovo 11 d. iki pat 2019 m. kovo 11 d. centro bendruomenė paskelbė pilietiškumo metais „100 gerų darbų Lietuvai“ ir, žinoma, gerų darbų buvo daug daugiau!

2019 m. gegužės mėnesį dalis centro bendruomenės dalyvavo kasmetiniame Vilties bėgime, kita dalis bendruomenės rekordinę juostą, kaip Vilties simbolį, buvo nutiesę Vilties bėgimo trasoje.

 

2022 m. centro bendruomenė nusprendė pasidalyti savo pilietiškumu ir šia savo rankomis numegzta tautinės vėliavos spalvų juosta su socialiniais partneriais, bendruomenės nariais, bičiuliais. Juosta padalyta į daugybę pilietiškumo ir meilės savo gimtajam kraštui pripildytų dalelių – trispalvių šalikų – ir buvo padovanota 2022 m. kovo 10 d. tradicinio renginio, skirto Kovo 11-ajai paminėti, „Aš – Lietuvos pilietis“ metu.

 

2022 m. Vyriausybės priimtas sprendimas lėmė, kad Klaipėdos technologijų mokymo centras tapo didžiausia ir viena iš lyderiaujančių profesinio mokymo įstaigų Klaipėdos regione, turinti stiprų inžinerijos sektorių ir plėtojanti IT, paslaugų, menų, tekstilės sektorius. Po Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos prijungimo ne tik sustiprinta prijungtos įstaigos vadyba, bet ir praplėstas įgyvendinamų profesinio mokymo programų spektras ir darbdavių ratas.

 

2022 m. pagausėjusi centro bendruomenė įsitraukė į žygį mišku ir rinko žingsnius, taip prisidėdama prie gamtos išsaugojimo.

 

Klaipėdos technologijų mokymo centras vykdo daugybę pilietinių iniciatyvų: Klaipėdos Švento Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno bažnyčios teritorijoje esame įkūrę Magnolijų alėją ir kasmet ją papildome, pasodindami bent po vieną naują magnoliją; dalyvaujame Vilties bėgime, „Maisto banko“ akcijose; floristų darbais puošiame Laugalių senelių globos namus, tvarkome apleistus kapus; pačių siūtais gultukais ir aukodami maisto teikiame paramą beglobių gyvūnų prieglaudoms; esame įkūrę mokinių bendrovę JEDIG, kuri puoselėja tvarumo koncepciją; dalyvaujame aplinką puoselėti skatinančiuose projektuose; vienydamiesi su pasaulio bendruomenėmis ir palaikydami vieni kitus COVID-19 pandemijos akivaizdoje, 2021 m. šokome „Jerusalem“ šokį, prasidėjus karui Ukrainoje dalyvavome daugybėje Ukrainos žmones palaikančių akcijų, labdaros renginių, mūsų mokytojai dalyvauja Šaulių sąjungos veikloje. Vykdėme ir vykdome daugelį kitų iniciatyvų, ugdančių jauną žmogų, skatinančių drąsiai prisiimti įsipareigojimus, kelti sau iššūkius ir būti Lietuvos kūrėjais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.