Interaktyvios ir žaismingos ugdomosios priemonės pedagogui ir vaikui

Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės Laureta Dominauskienė ir
Eglė Slaninaitė-Bučnė redakcijai parašė apie savo iniciatyvą.

 

Gegužės 17 d. Laureta Dominauskienė ir Eglė Slaninaitė-Bučnė organizavo renginį, skirtą Palangos miesto pedagogams pasidalyti gerąja patirtimi kuriant ir naudojant žaismingas bei interaktyvias ugdymo(si) priemones, įrankius ir metodus įvairiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų veiklose. Renginys vyko bendradarbiaujant su Šventosios biblioteka, kuri neseniai įsigijo naujus kompiuterius ir per renginį leido juos išbandyti. Prie dalijimosi gerąja patirtimi iniciatyvos sutiko prisijungti ir Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ pedagogės Irina Petrukaitienė ir Greta Šimatonė.

 

Renginio pradžioje savo pranešimą „Pedagogų interaktyvių metodų taikymo ypatumai ikimokykliniame ugdyme“ pristatė L. Dominauskienė. Ji pabrėžė, kad šiuolaikiniai vaikai – tai „interneto kartos“ vaikai, kurie gimė, kai internetas ir išmaniosios technologijos jau egzistavo. Šių ugdytinių kasdienybė ir įpročiai skiriasi, todėl turi prisitaikyti ir pedagogai, suteikdami jiems atitinkamus įrankius įvairiose veiklose.

E. Slaninaitė-Bučnė tęsė renginį ir pristatė pranešimą apie „Interaktyvių ugdymo programėlių pristatymą ir naudojimąsi jomis kuriant žaismingas priemones“. Pranešėja kvietė pedagogus drąsiai jungtis prie kompiuterių, išbandyti nors vieną siūlomą programėlę ir sukurti metodinę priemonę vaikams.

 

Renginį vainikavo Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogių (I. Petrukaitienės ir G. Šimatonės) interaktyvių priemonių pristatymas. Jos supažindino dalyvius su interaktyviosiomis bitutėmis-robotukais, pasidalijo praktiniais patarimais, jų naudojimo galimybėmis įvairaus amžiaus vaikų veiklose. Taip pat pristatė savo sukurtas metodines priemones – kilimėlius, kuriuos naudoja dirbdamos su interaktyviosiomis bitutėmis.

Visi renginio dalyviai gavo žinių ir naudingų patarimų, nuorodų, kurias galės taikyti savo ugdomojoje veikloje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.