Jogos užsiėmimai Panevėžio lopšelyje-darželyje „Draugystė“

Loreta Asačiovienė
,
direktoriaus pavaduotojos ugdymui

Panevėžio lopšelyje-darželyje „Draugystė“ ypatingas dėmesys skiriamas vaiko fizinei ir psichinei sveikatai stiprinti, sveikos mitybos įpročiams formuoti, saugiai ir sveikai aplinkai kurti. Vaikų sveikatos saugojimas ir stiprinimas viena prioritetinių mūsų įstaigos sričių. Fizinis aktyvumas – svarbus ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi. Siekdami stiprinti vaikų sveikatą ir tenkindami jų prigimtinį poreikį aktyviai judėti, organizuojame mankštas, sveikatos valandėles, sporto šventes, judrias veiklas lauko erdvėse. Mes suprantame, kad tik žaisdamas, judėdamas, aktyviai veikdamas, turėdamas galimybę pasidalyti savo patirtimi ir nuolat atrandantis kažką naujo vaikas auga atviras ir pasitikintis savimi. Siekdami suteikti vaikams kuo daug teigiamų emocijų ir patirties, organizuodami veiklas pasirenkame netradicinius veiklos būdus, metodus, netradicines priemones ir aplinkas.

 

Sausio 12 d. nusprendėme dalyvauti ilgalaikio sveikos gyvensenos ugdymo projekto „Sveikatiada“ paskelbtame konkurse „Užsiimk joga su Sveikatiada!“ ir suorganizuoti jogos užsiėmimus. Į užsiėmimus pakvietėme įstaigos „Saulučių“, „Pūkuotukų“, „Drambliukų“ grupių ugdytinius. Su vaikais išsiaiškinome: kas yra joga, kaip Joga gerina žmogaus laikyseną, lankstumą, judesio koordinaciją. Supratome, kad jogos pratimai gerina žmogaus kraujotaką ir medžiagų apykaitą, stiprina raumenis. Užsiimant joga, ne tik lavėja kūnas, bet ir pradeda keistis žmogaus mąstymas.

Nuotrauka direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Asačiovienės

 

Užsiėmimų pradžioje atlikome apšilimo pratimus. Vėliau dalyviai atidžiai stebėjo užsiėmimo organizatorių demonstruojamus pratimus ir stengėsi kuo tiksliau juos atlikti. Animuoto filmuko medžiaga suteikė šiam užsiėmimui žaismingumo. Staiga visi vaikai virto drugeliais!

 

Mums svarbus dalyvavimas ir buvimas kartu, nes bendros aktyvios veiklos suteikia daug džiugių emocijų ir stiprina bendruomeniškumą. Šių užsiėmimų metu siekėme ugdyti vaikų fizines ir psichines galias, tobulinti gebėjimą derinti taisyklingą kvėpavimą su judesiu. Vaikai išmoko atsipalaidavimo pratimų (kuriuos kartosime ir kituose užsiėmimuose), sustiprėjo pasitikėjimo savo fizinėmis jėgomis jausmas. Tikimės, kad integruodami jogos pratimus į ugdomąją veiklą padėsime vaikams geriau suprasti savo kūną. Kilo mintis ateityje į jogos užsiėmimus pasikviesti ir ugdytinių tėvelius. Tikimės, kad sulauksime tėvelių palaikymo ir aktyvaus dalyvavimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.