Juliaus Janonio gimnazijos dailės studija „Koloritas” pristatė unikalią parodą „Mingailės grojaraštis”

Mingailė Alijošiūtė
,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos klubo „Tebūnie šviesa“ žurnalistė

Naujuosius metus Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dailės studijos „Koloritas” (vadovė Marytė Ruzgytė) jaunieji menininkai pradėjo ypatingai: grįžę po atostogų, sausio 10 dieną, Vilniaus universiteto bibliotekos Šiaulių akademijos informacijos centre atidarė parodą „Mingailės grojaraštis”.

 

Gimnazistai visus metus ketvirtadieniais, po pamokų, skubėdavo į „Kolorito“ studiją, kitaip vadinamą celę gimnazijos rūsiuose, kurti ir tobulinti savo darbų.

 

Šįkart studijos vadovė M. Ruzgytė pasiūlė netikėtą idėją: paveikslus kurti pasiremiant mano, „Kolorito” narės Mingailės Alijošiūtės, grojaraščių pavadinimais. Tokia tema pasirinkta neatsitiktinai – norėta nustebinti, intriguoti, paskatinti mąstyti.

 

Panašu, jog pavyko: parodos lankytojai iš vienų pavadinimų sukrizendavo, prie kitų sustodavo pamąstyti: atrodo, pavadinimas aiškus, bet mintį tartum slepia visai kitokią, kurią reikia atplėšti kaip popierėlį nuo saldainio.

 

 

„Visus metus matyti draugus, kuriančius pagal mano grojaraščių pavadinimus, buvo tarsi keistas sapnas. Smegenų takeliais kiekvieną dieną tiek minčių kažkur skuba, lekia, dėl to nuostabu ir keista, jog parodai buvo pasirinkta apie trisdešimt žodžių junginių, gimusių mano galvoje ir vėliau tapusių grojaraščių pavadinimais“, – pakviesta tarti žodį, pasakojau.

 

Beveik visos įdomesnės mintys man kyla naktimis, o vėliau „vaidenasi” einant į mokyklą arba namo. Todėl tais žodžių junginiais ir pavadinu savo grojaraščius, kad jie iškristų iš galvos ir vietą užleistų svarbesniems dalykams, tokiems, kaip istorijos datos ar biologijos sąvokos.

 

„Niekad negalvojau, kad aš, ta, kuri viską pasakoja kitų žmonių sukurtų dainų žodžiais, kažkur užrašysiu dešimtis galvoje pasiklydusių žodžių, o jais pasinaudos kiti ir per piešinius papasakos savo istorijas”, – rašau parodos anotacijoje.

 

Jaunieji dailininkai kūrė paveikslus grojaraščių pavadinimais „Atiduodu paslaptį Lietuvos pajūriui”, „Gyvenimo modelinas”, „Vienkartinės šypsenos”, kitais pasirinktais iš mano grojaraščių arsenalo.

 

„Kolorito“ studijos paroda „Mingailės grojaraštis“ eksponuojama Vilniaus universiteto bibliotekos Šiaulių akademijos informacijos centre. Paroda vyks iki vasario 10 dienos. Kviečiame apsilankyti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.