Jaunasis tyrinėtojas

Jolita Petkevičienė
,
Vilniaus Prano Mašioto pradinės m-klos mokytoja metodininkė

Balandžio 19 d. Vilniaus Prano Mašioto pradinėje mokykloje vyko 1–4 klasių mokinių praktinė gamtos mokslų diena „Jaunasis tyrinėtojas“. Mokytoja metodininkė Danguolė Giriūnienė pristatė Prano Mašioto knygą „Mokslo pasakos“ ir sudomino mokinius, kaip rašytojas daugiau kaip prieš šimtą metų per pažintinę ir tiriamąją veiklą pateikė vaikams įvairias biologijos, geografijos, fizikos, astronomijos žinias. Kiekviena klasė pasiruošė ir pristatė savo bandymą, eksperimentą ar kitą tiriamąją veiklą.

 

Pirmos klasės mokinukai papasakojo, kaip augino svogūnus, kovo mėnesį stebėjo pavasario požymius, tyrinėjo gėrimą „Coca-Cola“. Antros klasės mokiniai supažindino mokyklos draugus su druskos kristalų auginimu, kodėl užgęsta ugnis, kaip ji gali degti po vandeniu, pasidalijo stebėjimų įžvalgomis apie lietų ir kritulius.

Trečiokai parodė, kaip veikia ugnikalnis ir kas vyksta aplinkui, kai susidaro magnetinis laukas. Supažindino, kaip reikia užsiauginti augalus ant palangės, mokė nestandartinėmis piešimo priemonėmis nusipiešti piešinius. Mūsų vyriausieji, ketvirtokai, išbandė mikroskopą – tyrinėjo samanas, plauką, vandens lašą ir kt. Atliko bandymus su vandeniu. Įdomu buvo stebėti demonstruojamus bandymus, matyti, kaip nusidažo vanduo, kaip jis yra paveikiamas įelektrinto baliono, kaip įsitempia vandens paviršius ir kodėl užgeso ugnis.

 

Džiaugiamės šia tyrinėjimų diena, nes matome, kad visi aktyviai įsitraukė į aplinkos ir daiktų tyrinėjimus. Iškilo daug klausimų, kaip ir kodėl vyksta įvairūs gamtos reiškiniai. Bendraamžiai puikiai parodė, paaiškino tyrimų rezultatus, darė išvadas.

Mokyklos direktorė Jūratė Mikulskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Giedrė Zulonienė pasidžiaugė jaunaisiais tyrinėtojais, jų noru būti smalsiems ir toliau ieškoti, atrasti, tyrinėti ir siūlyti savo praktines idėjas, kiekvienai klasei įteikė padėkas už dalyvavimą šioje dienoje ir eksperimentų korteles.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Giedrė

    Džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų mokyklos darbštuolėmis mokytojomis ir smalsiais mokiniais! Dėkoju renginio sumanytojoms Danguolei ir Jolitai:)