Janoniečių jaunoji bendrovė vėl pelnė svarius titulus

Emilija Reizgevičiūtė
,
jaunosios bendrovės „Blèr“ prezidentė

Balandžio 21 d. 39 jaunosios bendrovės iš 17 skirtingų mokyklų atvyko į Šiaulių regioninę „eXpo 2023“, kuri vyko Šiaulių prekybos centre „Tilžė“. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunoji bendrovė „Blèr“ įvertinta II vieta ir pripažinta europietiškiausia ir finansiškai raštingiausia mokinių mokomąja bendrove.

Trys Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunosios bendrovės pristatė „Lietuvos Junior Achievement“ „AcceleratorX“ programos metu sukurtus produktus.

 

Džiaugiamės, kad į šią mugę buvo pakviesta jaunoji bendrovė „Blèr“, kuriai vadovauju aš, IIa klasės mokinė Emilija Reizgevičiūtė. Bendrovėje dirba dar trys IIa klasės gimnazistės: Brigita Abukaitytė – marketingo viceprezidentė, Rusnė Katkevičiūtė – finansų viceprezidentė, Liucija Marija Vedeckaitė – gamybos viceprezidentė. Mūsų pagrindinė prekė – atvirukai – gaminami iš perdirbto popieriaus. Prikeliame popierių antram gyvenimui, taip mažindamos aplinkos taršą. Popierių perdirbame pačios. Mūsų rankų darbo atvirutės ne tik tvari, bet ir šilta dovana, kuri praskaidrina net niūriausią nuotaiką.

Šiaulių regioninėje „eXpo 2023“ iš komisijos narių sulaukėme nemažai komplimentų ir gavome naudingų patarimų, kaip išgryninti produkto išskirtinumą, tikslinį vartotoją, kaip mūsų idėją galima patobulinti. Džiaugiamės, kad už savo veiklą buvome įvertintos II vieta ir pripažintos europietiškiausia ir finansiškai raštingiausia mokinių mokomąja bendrove.

 

Jaunoji bendrovė „Candelite“ šioje mugėje pristatė rankų darbo žvakes iš natūralaus bičių vaško, jas dekoruoja įvairiausioms progoms. Bendrovei vadovauja IIIb klasės mokinys Kristautas Lebedis. Bendrovėje dirba dar trys gimnazistai: Tėja Sauliūtė (IIIe) – marketingo viceprezidentė, Mykolas Mikšys (IIIb) – finansų viceprezidentas, Odeta Morkūnaitė (IIIe) – gamybos viceprezidentė.

Jaunoji bendrovė „Sprintas“ gamina sąsiuvinius su gimnazistų meniniais darbais. Bendrovei vadovauja Gustas Šiaulenskis (IVe). Bendrovėje dirba dar trys abiturientai: Denas Gužauskas (IVe) – marketingo viceprezidentas, Paulius Perveneckas (IVe) – finansų viceprezidentas, Dovydas Žilinskas (IVf) – gamybos viceprezidentas.

 

Dirbdami bendrovėje galime kurti, vystyti, valdyti verslą, priimti reikšmingus sprendimus. Taip pat įgyjame žinių, praversiančių kuriant verslą ateityje: ugdome lyderio savybes ir bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą ir finansinį raštingumą.

Mūsų jaunųjų bendrovių veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.