Janoniečiai Šiaulių ligoninėje susipažino su gydytojo profesija

Asta Abukaitienė
,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos karjeros specialistė

Lapkričio 25 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos I–IV klasių gimnazistai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su gydytojo profesija Šiaulių Respublikinės ligoninės Chirurgijos, Reabilitacijos, Akušerijos, Krizių intervencijos, Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos, Patologinės anatomijos skyriuose ir Širdies ir kraujagyslių centre. Ligoninės administracija ir medicinos personalas supažindino su teikiamomis chirurgijos, abdominalinės chirurgijos, proktologijos, angiochirurgijos paslaugomis, mokiniai galėjo stebėti medicinines reabilitacijos paslaugas.

Šiaulių Respublikinės ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre sužinojo apie teikiamas paslaugas, laboratorinės diagnostikos tyrimus, apžiūrėjo ligonių gyvybines funkcijas palaikančią modernią šiuolaikinę medicinos įrangą. Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų skyriuje mokinius supažindino su klinikoje teikiamomis stacionarinio gydymo, ambulatorinės ir dienos stacionaro paslaugomis. Širdies ir kraujagyslių centre mokiniai pamatė atliekamus diagnostinius neintervencinius ir intervencinius tyrimus, apžiūrėjo modernią šiuolaikinę medicinos įrangą. Mokiniai taip pat lankėsi Patologinės anatomijos skyriuje, kuriame atliekama patologinių būklių diagnostika, patologijos tyrimai, operacinės ir biopsinės medžiagų tyrimai ir diagnostika.

 

Dėkojame už jaunimui suteiktą galimybę pasimatuoti chirurgo, anesteziologo, akušerio, reabilitologo, psichiatro chalatus. Mokiniai ne tik patyrė naujų įspūdžių, bet ir sustiprėjo jų profesinė motyvacija. Jauni žmonės sutiko profesionalius gydytojus, pasišventusius savo veiklai, tobulėjančius pasirinktoje srityje, puikiai bendraujančius ir su pacientais, ir su būsimaisiais kolegomis. Už bendradarbiavimą nuoširdžiai dėkojame Šiaulių Respublikinės ligoninės administracijai, gydytojams, vyr. slaugos administratorei Sigitai Klimavičienei – už skirtą laiką ir sklandų vizito suorganizavimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.