Daugiau galimybių kuo anksčiau atpažinti probleminį interneto naudojimą

Moksliniai tyrimai rodo, kad kone kas dešimtas žmogus pasaulyje gali susidurti su probleminiu interneto naudojimu (PIN), kartais turinčiu itin skaudžių pasekmių ne tik paties asmens gyvenimui, bet ir jo šeimai bei aplinkiniams. Lietuvoje atsiranda daugiau galimybių kuo anksčiau atpažinti PIN, padėti su tuo susiduriantiems asmenims.

 

Šiuo metu specialistams kyla daug klausimų, kaip atpažinti, kada interneto naudojimas tampa probleminis, kaip tai veikia žmogaus sveikatą? Probleminis interneto naudojimas tampa tada, kai žmogus pernelyg įsitraukia į veiklas internete, nebegali to kontroliuoti, dėl ko nukenčia svarbios jo gyvenimo sritys (sveikata, santykiai, darbas ar mokslas).

Susibūrusi tarpdisciplininė ekspertų komanda šį rudenį apmokė beveik 400 specialistų – kaip atpažinti, vertinti ir kaip padėti su probleminiu interneto naudojimu susiduriantiems asmenims.

Mokymus organizavusi komanda specialistams parengė ir parankinę metodinę medžiagą PIN tematika, galėsiančia padėti kasdieniame darbe – medicinos ir ugdymo įstaigose, visuomenės sveikatos biuruose, ypač dirbant su vaikais ir jaunimu.

 

Parengta medžiaga yra ne tik dokumentas – ji patogiai prieinama ir specialistams, ir kiekvienam besidominčiam, galbūt šiuo metu su PIN susiduriančiam žmogui – ieškant informacijos, rekomendacijų ar galimybės atlikti savarankiškus savęs vertinimo testus. Medžiaga atvira ir visiems, besidomintiems probleminiu interneto naudojimu (susipažinti galima čia).

Projektą „Probleminio interneto naudojimo ir kitų skaitmeninių technologijų naudojimo iššūkiai psichikos sveikatai: į pagalbą specialistui“ įgyvendino Skaitmeninės etikos centras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neuromokslų instituto Elgesio medicinos laboratorija ir Lietuvos biologinės psichiatrijos draugija.

 

Projektą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

 

Daugiau informacijos:

Renata Gaudinskaitė, Skaitmeninės etikos centras, +370 650 22 467, renata@e-etika.lt

 

Skaitmeninės etikos centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.