Profesijų savaitė „Pažink mokyklą, pasimatuok profesiją“

Virginija Davidavičienė
,
Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos pradinių klasių vyr. mokytoja

Po kelerių metų COVID-19 apribojimų vėl galėjome drąsiai kviesti tėvelius, močiutes, senelius ir visą mokyklos bendruomenę dalyvauti mokyklos organizuojamoje profesijų savaitėje. Lapkričio 14ؘ–25 d. mokykloje vyko profesijų dienos, kurių tikslas – plėsti mokinių žinias apie įvairias profesijas ir ugdyti asmenines, pažinimo ir bendravimo kompetencijas. 1–4 klasių mokiniai dalyvavo pažintiniuose vizituose į įmones, įstaigas, organizacijas – domėjosi darbo pasauliu: susitiko su įvairių profesijų atstovais, rinko ir sistemino informaciją apie profesijas, sužinojo, kur vieną ar kitą profesiją galima įgyti, kiek kainuoja transporto priemonės, koks valandinis įkainis ir kt.

Vietos verslininkai, įmonės, įstaigos, kuriose dirba mokinių tėveliai ar artimieji, noriai pasikvietė ir supažindino su įvairiomis profesijomis.

 

Mokiniai buvo supažindinti ir atliko įvairias edukacines veiklas, „pasimatavo“ šias profesijas: odontologo, greitosios pagalbos paramediko, Lietuvos kariuomenės karo policijos karininko, statybų inžinieriaus, apsaugos darbuotojo, socialinio, specialiojo pedagogo, orlaivių palydovo (stiuardesės), kelininko, slaugytojo, agronomo, architekto, tautodailininko, masažisto, kinologo, policininko, afrikinių sraigių augintojo, plastikinių pakuočių gamintojo. Lietuvos šaulių sąjungos narys pristatė savo organizacijos veiklą, kurioje ugdomi pasitikintys savimi, kūrybingi ir motyvuoti Lietuvos Respublikos piliečiai. Turėjome smagias pamokas su „EnergySmartSTART“ paskaitų lektore ir „Ignitis gamybos“ projektų vadove, biotechnologijos kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ vyr. projektų portfelio vadove.

Mokiniai dalyvavo išvykose į AB „Malsena“, Vievio malūną, Vievio buitinių paslaugų centrą, Vievio veterinarijos kliniką, Vilniaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyną, Trakų policijos komisariatą, kaip ir kasmet, šiemet mokinius šiltai priėmė Elektrėnų profesinio mokymo centras (EPMC).

 

Profesijos dienose kartu su visa mokykla dalyvavo ir priešmokyklinių grupių vaikai, kurie vykdė projektinę veiklą „Pasimatuok profesiją“. Profesijos savaitės metu turėjo informatyvią ir praktišką edukaciją apie šaulius, tėvynės gynėjus ir jai atsidavusius žmones. Vaikai apsilankė Vievio Lazdynų Pelėdos bibliotekoje, Kelių muziejuje, Veterinarijos klinikoje, Vilniaus „Zoopark“, išvykų metu galėjo gyvai pamatyti ir susipažinti su profesijų atstovais, sužinoti šių profesijų ypatumus. Vaikai parengė maketus ir dalyvavo edukacijoje „Saugus kelias į mokyklą“, surengė parodą policijos konkursui „Linksmasis šviesoforas“, kurioje apsilankė ir policijos pareigūnas. Įvairių veiklų metu klasėse išbandė kosmonauto, zoologo, paštininko, chirurgo, oftalmologo, kepėjo, sinoptiko, futbolininko, dailininko, šokėjo, muzikanto, biologo, architekto, statybininko, masažisto, dizainerio profesijas. Su mokyklos ir bendruomenės pagalba ugdytiniai išbandė save įvairiuose vaidmenyse, suprato, kad kiekvienas darbas yra įdomus, svarbus ir reikalingas!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.