J. Šiugždinienė pasveikino į geriausius pasaulio universitetus studijuoti išvyksiančius lietuvius

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasveikino konkurso „Kitas 100“ laureatus, kurie vyks studijuoti į geriausiais pripažintus užsienio universitetus. 19 atrinktų studentų studijas finansuos valstybė. Jas užbaigę konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti tėvynėje, čia dirbant bent trejus metus.

 

„Didžiuojamės turėdami galimybę tiesiogiai prisidėti prie Lietuvos šviesiausių protų auginimo ir stiprinimo. Džiugu, kad išvykstate studijuoti į geriausius pasaulio universitetus, bet dar džiugiau, kad čia sugrįšite. Tai išties pilietiškas žingsnis, nes mūsų valstybei jūsų labai reikia – juk jūs toliau ir kursite Lietuvą“, – sakė J. Šiugždinienė.

 

Kaip pabrėžė ministrė, valstybė ir visuomenė turi sudaryti sąlygas subręsti atviram, atsakingam, laisvam ir kūrybingam žmogui – toks prioritetas įtvirtintas ir valstybės pažangos strategijoje „Lietuva 2030“.

ŠMSM inf.

„Programa „Kitas 100“ ir yra skirta šiam tikslui pasiekti. Tikiu, kad jūs tapsite mūsų ambasadoriais, nes išvykstate ne tik studijuoti, bet ir reprezentuoti Lietuvą. Tai be galo svarbu, nes jūs esate tie, kurie gali skleisti žinią apie mūsų šalį“, – sakė J. Šiugždinienė.

Konkursas „Kitas 100“ organizuojamas jau penktą kartą. Jo laimėtojams stipendijos teikiamos padengti studijas universitetuose, patenkančiuose į geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų 20-uką.

 

Parama studijoms šiemet skiriama 6 studentams, įstojusiems į Kembridžo universitetą (JK), 4 – į Oksfordo universitetą (JK), taip pat studijuojantiesiems Kolumbijos universitete (JAV), Vienos miesto muzikos ir menų universitete (Austrija), privačioje mados mokykloje Polimoda (Italija), privačioje mados mokykloje Esmod (Prancūzija), Berklio muzikos koledže (JAV), Londono universiteto koledže (JK) bei Londono imperatoriškajame koledže (JK).

 

Konkurso laureatai pasirinko studijuoti sociologijos, mechanikos inžinerijos, taikomosios matematikos, architektūros, filosofijos ir politikos, migracijos, chemijos, Azijos ir Vidurio Rytų, smuiko, mados, dizaino, vokalo ir kitose studijų programose.

 

2022 m. prašymus dalyvauti konkurse pateikė net 51 studentas, priimtas į geriausias aukštąsias mokyklas užsienyje. Renkant konkurso laimėtojus, paramą administruojančio Valstybinio studijų fondo sudaryta komisija vertina dalyvio pasirinktos aukštosios mokyklos užimamą vietą tarptautiniuose reitinguose, asmens motyvaciją, rekomendacinius laiškus bei gyvenimo aprašymą.

 

Atrinktiems pretendentams gali būti skiriama iki 38 tūkst. eurų vieneriems studijų metams, parama teikiama studijų kainai ir gyvenimo išlaidoms užsienio valstybėje padengti.

 

ŠMSM inf.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.