Įvyko antrasis tarptautinis „Erasmus+“ projekto „Euro Montessori“ partnerių susitikimas

Toma Kerienė, Inga Ragėnė, Dovilė Ušinskienė
,
Šiaulių l.-d. „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos
Agnė Dovalgaitė-Trumpelė
,
logopedė

Spalio 3–7 d. Italijos Tranio mieste įvyko antrasis „Erasmus+“ tarptautinio projekto „Euro Montessori“ susitikimas. Jame dalyvavo 12 projekto komandos narių iš Turkijos, Lietuvos ir Italijos. Šio susitikimo metu pedagogai plačiau susipažino su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pažinimo kompetencijos ugdymo priemonėmis, aplinka ir jos kūrimo principais, organizuojant ugdymą pagal Marijos Montessori ugdymo sistemą.

 

M. Montessori metodas iš tiesų unikalus darbo su kiekvienu vaiku būdas. Montessori grupėje vienu metu būna iki 20 vaikų, kartu vaikas dirba individualiai pagal savo asmeninius planus. Šią pedagoginę sistemą pasaulyje išgarsino atradimas, kad vaikas pats yra savos, individualios asmenybės kūrėjas, tiesioginis jos ugdytojas. Sistemos tikslas – pagalba asmenybei visapusiško tobulėjimo link, siekiant dvasinio nepriklausomumo, savęs realizavimo.

 

Pedagogai stebėjo Tranio mieste esančio darželio Scuola Kindergarten Dragonetti-Montessori vidaus ir lauko aplinkas, vaikų veiklas. Turėjo galimybę patys pasijausti Montessori darželio ugdytiniais ir išbandyti 3 pakopų mokymo metodą. Darželio ugdytiniai ir pedagogai projekto dalyvius pakvietė dalyvauti kasmetėje kaštainių šventėje, per kurią pedagogai vaikams užkabino specialiai šventei paruoštus medalius, o darželio vaikai jais papuošė šventės svečius, visi smagiai dainavo, ragavo keptus kaštainius ir džiaugėsi nuostabiu oru.

 

 

Projekto dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Tranio uostamiesčiu, įsikūrusiu Apulijoje, Barletos-Andrijos-Tranio provincijoje prie Adrijos jūros, taip pat aplankė žymų savo architektūra Alberobelo miestą ir jame esantį svarbiausią paminklą – tradicinių Apulijos gyvenamųjų namų, vadinamų „trullo“, kompleksą.

 

Kitas susitikimas vyks gegužės mėnesį Lietuvoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.