Istorija per muziką

Rasa Vaičiulytė
,
VšĮ Menopolis ir projekto „Istorija per muziką“ vadovė

Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ Menopolis, atstovaujantis žydiškos muzikos ansambliui „Klezmer Klangen“, džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su šalies gimnazijomis ir meno, muzikos mokyklomis ir kartu dalyvauti integruotoje meninėje-kūrybinėje-edukacinėje veikloje. Šiais metais mūsų gretas sudarė Kėdainių, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklų, Mažeikių M. Račkausko, Ukmergės A. Smetonos, Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazijų, Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokiniai bei Krakių kultūros centro šokėjos.

 

Jaunimas, įkvėptas mokytojų ir savo srities edukatorių, aktyviai sėmėsi žinių paskaitose, diskusijose ir kūrė savo kaimynų – žydų tautos – kultūros ir istorijos tema. Per metus buvo suorganizuotos integruotos muzikos, istorijos, dailės, šokio paskaitos, jų kulminacija pasiekta rudenį jau kasmečiame Žydiškos kultūros festivalyje, kuris šiais metais vyko net dviejose vietose – Kėdainių miesto rotušėje ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje. Renginiai, kaip ir visa žydiška kultūra, buvo pilni gyvenimo džiaugsmo. Būtent toks ir yra projekto tikslas – mokėti suprasti artimo, kaimyno kultūrą ir istoriją, tai veda prie džiaugsmo, kad gali dalytis, moko žmogiškumo, kas šiais laikais be galo svarbu. Savo šalies ilgametės istorijos pažinimas ir patyrimas kuriant brandina jaunąją kartą, stiprina mūsų valstybę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.