Edukacinė išvyka į Vilniaus Gerosios Vilties biblioteką

Asta Sirvydienė, Audronė Adomaitienė
,
mokytojos, dirbančios pagal priešmokyklinio ugdymo programą

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.“ (Astrid Lindgren)

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Aušrelė“ priešmokyklinėje „Spinduliukų“ grupėje vyko projektas „Kokį darbą dirba žmonės?“. Mes, mokytojos Asta ir Audronė, su vaikais kalbėjomės apie įvairius žmonių darbus, jų reikšmę ir kiekvieno darbo svarbą. Vaikai papasakojo apie savo tėvelių profesijas ir pasidalijo mintimis, kuo jie norėtų tapti užaugę. Vienas įdomesnių vaikams pasirodė bibliotekininko darbas. Tad nutarėme juo pasidomėti.

 

Labai apsidžiaugėme, kad Vilniaus Gerosios Vilties bibliotekos bibliotekininkė Birutė mus mielai sutiko priimti. Ji vaikams papasakojo, kokių knygų yra bibliotekoje, kaip jos sudėliojamos į lentynas ir kaip atėjus į biblioteką rasti norimą knygą. Taip pat bibliotekininkė su vaikais aiškinosi, kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno. Parodė, kaip seniau atrodė knygos, kaip atrodo akliesiems ir silpnaregiams skirtos knygos, o kokia šiuolaikinių knygų įvairovė: spalvingos, grojančios, sekančios pasakas, su dėlionėmis ir t. t. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo biblioteką, diskutavo su bibliotekininke apie knygas, skaitymą ir jo reikšmę. Birutė pabrėžė, kad skaitymas yra svarbi žmogaus gyvenimo dalis, kurią reikia puoselėti nuo pat mažų vaiko gyvenimo dienų.

 

Ši edukacinė išvyka vaikus įkvėpė pamilti knygas, nes knyga padeda pažinti pasaulį. Tikimės, kad vaikams knygų skaitymas taps patraukliu, džiaugsmingu užsiėmimu…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.