Išleistos knygelės mokytojams

Irina Mickutė
,
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro metodininkė

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras Sutrikusios regos vaikų konsultavimo skyrius parengė ir išleido dvi knygeles. Pirmoji – praktiniai patarimai mokytojams „Rekomendacijos kaip dirbti su Brailio rašto elementoriaus komplektu „Raidžių ratelis“ turi tapti parankine darbo knyga dirbant su pradinių klasių aklais mokiniais. Ikielementoriniu laikotarpiu didžiausias dėmesys skiriamas lytėjimo lavinimui, vėliau pereinant prie Brailio rašto raidžių. Šioje knygelėje pristatoma Brailio rašto elementoriaus raidžių mokymo seka, kadangi ji skiriasi nuo reginčiųjų elementoriuose pateikiamos raidžių sekos. Mokytojui pateikiama savaitinės veiklos tema, turinys ir siekiamas rezultatas.

Antroji knygelė – „Matematikos ir tiksliųjų mokslų ženklai Brailio raštu“ skirta bendrojo ugdymo mokyklų tiksliųjų mokslų dalykų mokytojams. Čia mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai ras tiksliuosiuose moksluose naudojamus ženklus Brailio raštu: reiškiniai, lygtys, trupmenos, procentus ir pan.. Abu leidiniai ateis į pagalbą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams ir mokytojams, dirbantiems su aklais ir silpnaregiais mokiniais.

 

Daugiau informacijos teikiama telefonu 867987400.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.