Integruotos „Pamokos kitaip“

Milda Šukienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės g-jos lietuvių kalbos mokytoja

Šį rudenį Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių grupė vyko į kelionę Talinas–Stokholmas–Ryga. Tai buvo trijų dienų integruotas renginys „Pamokos kitaip“: gimnazistai dalyvavo istorijos, geografijos, literatūros, anglų kalbos, muzikos pamokose.

 

Atvykę į Taliną susipažino su senamiesčiu, Piritos buriavimo centru, Tompea pilimi, Domo katedra. Mokiniai pasivaikščiojo po Kadriorgo parką, užlipo į Senojo Tomo ir Storosios Margaritos bokštus. Visus sudomino muziejus apie Talino mitus ir legendas. Aktoriai, šviesos ir specialieji efektai perteikė miesto istoriją: atsiveriančios sienos, skraidantys knygų lapai, prieš akis šmėžuojantys pjūklai gąsdino žiūrovus.

Labiausiai gimnazistai laukė kelionės kruiziniu laivu į Stokholmą. Pirmą kartą galėjo grožėtis nepaprastais Baltijos jūros vaizdais, Alandų salų archipelagais. O kad mokiniai pažintų kruizinio laivo specifiką, vyko ekskursija „Ant kapitono tiltelio“, per kurią susitiko su kelto „Cruiz Baltik“ ekipažu. Iš jo išgirdo daug įdomių pasakojimų. Manau, kad visa tai itin naudinga renkantis profesiją. Stokholmas sužavėjo karališkais rūmais (mokiniai stebėjo sargybos pasikeitimo ceremoniją), Riterių bažnyčia, kurioje palaidoti Švedijos monarchai. Aplankėme „Vazos“ muziejų, kur eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas XVII a. karo vikingų laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus.

 

Grįždami į Lietuvą, užsukome į Latvijos sostinę Rygą. Apžvalginė pamoka prasidėjo miesto senamiestyje: istorijos mokytoja Dalia Zibalienė papasakojo apie Rygos pilį ir gynybinę sieną su parako bokštu bei Švedų vartais. Aplankėme „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą. Rotušės aikštėje giedojome „Tautišką giesmę“. Žinoma, sustojome prie Šv. Petro bažnyčios, Rygos operos, Laisvės paminklo.

Per kelionę „Pamokos kitaip“ mokiniai susipažino su trijų valstybių sostinėmis, pagilino dalykines žinias apie Šiaurės šalių kultūros objektus ir paveldą, ne tik patyrė gerų emocijų, bet ir praturtino savo pasaulėžiūrą.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.