Mokykla be sienų

Sigita Puzinienė
,
Šiaulių r. Drąsučių mokyklos anglų kalbos mokytoja

Ko reikia, kad mokytis vaikui būtų įdomu, kad jis būtų motyvuotas, pažintų tikrą pasaulį, tirdamas jį natūralioje aplinkoje, ugdytųsi gebėjimus, reikalingus ateičiai? Šie klausimai skatina pedagogus ieškoti būdų organizuoti ugdymo procesą kitaip.

Drąsučių mokyklos 7–8 klasių mokiniai, lydimi rusų kalbos mokytojos Liudmilos Bakanauskienės ir manęs, anglų kalbos mokytojos Sigitos Puzinienės, paliko įprastas mokymosi erdves ir nuvyko į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialą mokytis užsienio kalbų.

 

Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos Užsienio kalbų mokymo centre mokiniai, vadovaujami specialistės Danutės Meškaitės, išbandė savarankiško užsienio kalbų (rusų ir anglų) mokymosi programą „Eurotalk“. Jie rusų ir anglų kalbomis kartojo žodžius, žaidė žaidimus, parinko paveikslėliams tinkamus žodžius ir iškart gavo savo darbo įvertinimą. Daugelis džiaugėsi, kad surinko daug taškų. Tame pačiame filiale esančiame Komiksų kūrimo centre mokiniai atskleidė savo kūrybiškumą. Specialistas Tomas Januškevičius pristatė trumpą komiksų kūrimo istoriją, įvairovę, kuo jie yra ypatingi ir kodėl juos verta skaityti. Po trumpos diskusijos apie komiksų personažus mokiniai pasinėrė į komikso kūrimą.

 

Pamokos kitose erdvėse mokiniams labai patiko ir daugelis pripažino, kad norėtų dar kartą dalyvauti tokiuose užsiėmimuose.

Kiekvieno mokytojo tikslas – mokymąsi padaryti įdomų, aktualų, reikšmingą, susietą su mokinio reikmėmis ir praktiniu pritaikymu. Pamokos be sienų baigėsi, o užsienio kalbų mokytojos jau planuoja kitą pamoką, kuri bus dar įdomesnė, dar kūrybiškesnė, dar labiau intriguojanti…

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.