Integruotas lietuvių kalbos ir literatūros bei technologijų projektas „Žolynai žolynėliai eilėraščiuose ir ant palangių“

Eglė Kirsienė, Asta Juchnevičienė
,
Kėdainių Juozo Paukštelio prog-jos mokytojos metodininkės

Pavasaris nesiskubino… Todėl Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos penktų klasių mokiniai, lankantys modulį „Skaitymo valanda“, mes, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Eglė Kirsienė ir technologijų mokytoja Asta Juchnevičienė, nutarėme jį pasikviesti į progimnaziją patys. Pirmiausia per technologijų pamokas iš antrinių žaliavų mokinukai gamino dėžutes – vazonėlius savo augalams auginti. Kantriai ir kruopščiai jas dekoravo iš popieriaus susuktais šiaudeliais, taip lavino ne tik vaizduotę, bet ir pirštelius. Tada pasirinktą augaliuką sodino į naujuosius vazonėlius. Buvo svarbu augalą stebėti, laistyti, prižiūrėti, pažinti jo charakterį. Teko ieškoti ir papildomos medžiagos – tiek mokslinės, tiek grožinės literatūros.

 

 

Mokytojos E. Kirsienės paraginti mokiniai skaitė J. Degutytės eilėraščių ciklą „Piemenaitė karalaitė“ apie žolynus ir gėles. Autorė, kurdama poetinį pasaulį, žaidžia žodžiais, jais piešia tapybiškus augalų paveikslus. Eilėraščiuose veikia paradokso, žaidybinė logika. Vaikui skaitytojui tai labai patraukli vaizdavimo maniera, nes siūlo nustebti, įsižiūrėti į augalus ir supantį pasaulį atidžiu žvilgsniu. Raiškiai skaitydami tekstus stengiamės perteikti eilėraščio nuotaiką, pagrindinę mintį. Kad skaitomo eilėraščio galėtų pasiklausyti visi, mokinukai keliavo į Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrių. Garso įrašų studijoje mūsų jau laukė garso inžinierius M. Nistirenko. Jis įrašė skaitomus eilėraščius. Kitas pagalbininkas – progimnazijos informacinių technologijų specialistas T. Samalius – įrašus pavertė QR kodais. Ir štai – mūsų paroda prabilo.

 

Tikimės, kad atlikti mokinių darbai, įgyvendinant projektą „Kokybės krepšelis“, nors minutėlei sustabdys einančiojo pro šalį žvilgsnį, džiugins visą progimnazijos bendruomenę įgarsintais tekstais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.