Integruota pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamoka apie spalvų spektrą

Eglė Staniulienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ 3b klasės pradinių klasių mokytoja

Kartu su Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ 3b klasės mokiniais aiškinomės, kokios spalvos yra šviesa? Balta, mėlyna, raudona, geltona – tai tik dalis nuskambėjusių spėjimų pamokos pradžioje. Na, tai kokios gi spalvos yra šviesa?

 

Mokiniai aiškinosi šį klausimą, pasitelkdami muilo burbulus, vandens purkštuvo ir saulės dėka stebėjo, kaip vyksta dispersija, t. y., kaip lūžta spindulys ir visi pamato vaivorykštę ir visą spalvų spektrą.

 

Drauge su STEAMuko komanda dailės ir technologijų pamokoje mokiniai pasigamino spalvų suktukus / vilkelius. Šis eksperimentas mokiniams atskleidė, kad kai spalvų vilkelis greitai sukasi, atskiros spalvos tarsi susilieja ir matoma tampa balkšva spalva. Atlikę bandymą trečiokai įsitikino, kad sumaišius pagrindines šviesos spalvas – raudoną, žalią ir mėlyną – yra gaunama balkšva spalva.

 

 

Na, o kaip gi be kūrybinės užduoties?! Mokiniai brėžė apskritimą, kuris tapo tarsi langu į spalvų spektro miestą. Pabandykite apsidairyti ir Jūs!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.