Į tvarų rytojų su 3D

Diana Cigasaitė
,
Jonavos rajono Šveicarijos prog-jos dailės ir technologijų mokytoja

Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijoje moksleiviai jau penktus metus kartu su įvairių dalykų mokytojais rengia ir pristato metinius projektinius darbus. 6-os klasės mokinys Mantas neformaliojo ugdymo užsiėmimo „3D modeliavimas“ metu, vadovaujamas mokytojos Dianos Cigasaitės, sukūrė projektą-maketą „Tvarus miestas“, kuris ateityje galėtų virsti realybe.

 

Mokinys kruopščiai apgalvojo kiekvieną detalę, kiekvieno įrenginio ar pastato konstrukciją bei paskirtį, pasirinko pastatų tipus. Makete sukurti ne tik gyvenamieji namai, dangoraižiai, administraciniai pastatai, bet ir viskas, kas sukuria ekologiško, „tvaraus“ miesto veidą. Mieste yra vandens valymo fabrikas, atliekų perdirbimo gamykla, vėjo jėgainė, elektros pastotė. Kaip pagalbinis elektros gaminimo šaltinis numatyta ir ežero baterija. Prie namų yra atliekų rūšiavimo konteineriai, žaliuojančiose gatvėse važinėja automobiliai „Tesla“ ir elektriniai autobusai. Visi pastatai turi saulės baterijas. Miesto gyventojai yra aprūpinti ekologišku maistu, numatytas netgi ūkis, kuriame žaliuoja javai, auginami gyvuliai.

 

Žinoma, kaip ir daugelyje šiuolaikinių kvartalų realybėje, taip ir „Tvariame mieste“ yra vaikų darželis, mokykla, poliklinika, netgi vandens pramogų parkas. Projektinis Manto darbas „Tvarus miestas“ buvo pristatytas mokyklos bendruomenei. Džiaugiamės tokiu kūrybišku ir gabiu mokiniu tikėdamiesi, kad mažasis inžinierius įgyvendins savo idėjas ateityje, o jo projektai virs tikrais statiniais, gyvenamaisiais namais, stebindami ne tik originalumu, bet ir ekologiškumu. Juk, pasak kinų patarlės, „Tūkstančio mylių kelionė prasideda mažu žingsneliu“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.