„Graži tu, mano brangi Tėvyne“

Svetlana Gerasimenko
,
Vilniaus l.-d. „Žiedas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė
Anžela Jankovskaja
,
ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja

„Neliks nei duonos su druska, bet liks tėvynė.“

Justinas Marcinkevičius

 

Vasario 15 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žiedas“ vyko šventė, skirta vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti. Tikslas – dovanoti Lietuvai puikius piešinius, skambias dainas, eiles ir šokius gimtadienio proga. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ruošėmės keliais etapais.

 

Pirmas etapas – parodos „Brangi Lietuva“ darželyje organizavimas. Vaikai kartu su mokytojomis pagal pateiktus eilėraščius piešė piešinius. Dėmesio centre – Lietuvos gamtos grožis, dangaus mėlynos platybės, rugių laukai, upių ir ežerų vaizdai. Visi proceso dalyviai skaitydami Vytės Nemunėlio, Anzelmo Matučio, Justino Marcinkevičiaus eilėraščius gilinosi į jų turinį, o patirtas emocijas, įspūdžius ir kilusius vaizdinius pirštais tapė ant lapų, piešė naudodami pieštukus ir kreideles. Buvo organizuota vaikų piešinių parodėlė, kuri papuošė darželio aplinką primindama, kokia graži, nuostabi ir didinga yra Lietuvos gamta.

 

Antru etapu siekėme, kad ši diena išties taptų svarbi kiekvienam iš mūsų, todėl organizavome minėjimą, kuris subūrė visas grupes ir nuteikė šventiškai. Programą vedė žymios Lietuvos upės: Nemunas (mokytoja Svetlana) ir Neris (mokytoja Anžela). Kiekviena grupė atstovavo kaimelį atitinkančiam grupės pavadinimui. Nė viena darželio grupė neliko nuošali. Visi darželio ugdytiniai, nepaisant amžiaus, išreiškė pagarbą ir meilę Lietuvai. Patys mažiausi darželio nariai šoko lietuvių liaudies šokius laikydami Lietuvos vėliavėles rankytėse. Vyresni vaikai deklamavo eilėraščius tiek lietuvių, tiek lenkų ir rusų kalbomis, nes mūsų darželis „Žiedas“ yra daugiakultūris. Gera buvo klausytis meilių ir šiltų žodžių, kurie buvo skirti mūsų mylimai tėvynei Lietuvai.

 

Šventės metu neapsiribota vien tik dainomis, šokiais ir eilėraščių deklamavimu. Jaunesni vaikai iš konstruktorių (geltonos, žalios ir raudonos spalvos) dėliojo Lietuvos vėliavą. Vaikučiams ši užduotis labai patiko ir jie puikiai ją atliko.

Didesnių vaikų laukė sudėtingesnis iššūkis – dalyvavimas mini viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“. Vaikai turėjo pateiktiems klausimams parinkti tinkamus atsakymus, kurie buvo susiję su Lietuva.

 

Renginio pabaigoje skambėjo nuoširdūs padėkos žodžiai tiek dalyviams, tiek organizatoriams. Ir toliau tęsime šią tradiciją visiems kartu švęsti Lietuvos gimtadienį ir planuosime paįvairinti mūsų šventinę programą naujais būdais ir priemonėmis. Juk daugiakultūriškumas yra mūsų stiprybė ir kuriančioji galia. Visi buvome pakylėti ir laimingi, ši šventė – tai puiki ne tik pilietinio, bet ir patriotinio, tautinio ugdymo pamoka mūsų mažiesiems piliečiams. Tad mylėkime ir saugokime savo tėvynę Lietuvą!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.