Finansinio švietimo ir verslumo diena „Pradėk dabar“

Nijolė Misevičienė
,
A. Lipniūno pradinių klasių mokytoja metodininkė,
Danguolė Kviliūnienė
,
pradinių klasių mokytoja metodininkė, modulio „Finansinis raštingumas ir verslumas“ mokytoja

Vaikų finansinio švietimo, Europos vartotojų dieną Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko Finansinio švietimo ir verslumo diena „Pradėk dabar“.

 

Progimnazijos 1–4 klasių mokinius ekonomikos, modulio „Finansinis raštingumas ir verslumas“ mokytoja Asta Auksutienė mokė, kaip susikurti verslo planą. Progimnazijos 5–8 klasių mokiniams Natalija Vėževičienė, „Swedbank“ Finansų laboratorijos edukacijų partnerė, vedė edukacinį užsiėmimą „Asmeninių finansų kultūra“. Vaida Stonė, „MS V. Akademija, Finansinis raštingumas ir edukacija“ įkūrėja vedė edukaciją „Biudžetas: su kuo tai valgoma?“. Mokiniai sužinojo, kaip įdarbinti savo laisvą laiką, neišlaidauti, valdyti savo pinigus, susidaryti savo taupymo planą. Labai svarbu mokėti apsidairyti, pastebėti savo galimybes, turėti idėją, kurią reikia plėtoti.

 

Mokiniai, atlikdami praktines užduotis, klasėse kūrė verslo idėjas „Versli klasė“, diskutavo, kaip galima užsidirbti pirmuosius pinigus. Bendradarbiavimo pamokose „Pirmieji uždirbti pinigai“ dalinosi įspūdžiais. Sėkmės pamokas vedė tėveliai, finansininkai, mokiniai.

 

 

Mokiniai mokėsi būti kultūringi bei sąmoningi vartotojai. Blusų turgus „Prikelk daiktus naujam gyvenimui“: prekybos ir mainų naudotais daiktais forma. Labai svarbu buvo gilintis į verslumo pradmenis: kuo sudominti pirkėją, kokias prekes pardavinėti brangiau, kada mažinti kainas, o kada skelbti mainus. Keitėsi smulkmenomis, kurios, vieniems pabodusios, suteikė malonumo ar naudos kitiems.

 

Verslumas yra žmogaus gebėjimas idėjas paversti pinigais. Jis susijęs su kūrybingumu ir pasirengimu rizikuoti bei gebėjimu planuoti ir valdyti procesą siekiant tikslų. Verslumui ir finansiniams raštingumui ugdyti mokykloje taikome įvairius aktyvaus mokymo(si) metodus: verslo žaidimus, verslo įmonės imitavimą, atvejo analizę, patyrimo pratimus, mokymąsi bendradarbiaujant, komandinį darbą, projektų metodą, problemų sprendimo metodą, atvirą mokinių iniciatyvą.

 

Maži dalykai daro stebuklus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.