Festivalis kviečia sutikti pavasarį…

Trečią kartą Panevėžio muzikos mokykloje vyko respublikinis jaunųjų atlikėjų-pianistų festivalis „Muzikinis pavasaris“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Panevėžio muzikos mokyklos 70-mečiui paminėti. Projekto sumanytojos – Panevėžio muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramutė Stasevičienė ir fortepijono mokytoja ekspertė Jūratė Vilienė. Festivalio tikslas – propaguoti fortepijoninę muziką, atskleisti mokinių gebėjimus, suteikti galimybę išgirsti vieniems kitus, pasidžiaugti asmeniniais pasiekimas ir, žinoma, praplėsti muzikinį repertuarą. Mokytojams – tai galimybė bendradarbiauti ir pasidalyti gerąja patirtimi. Festivalyje dalyvauja ne tik muzikos (meno) mokyklų ir gimnazijų fortepijono specialybės, bet ir pasirinkę fortepijoną kaip antrąjį instrumentą mokiniai.

 

„Muzikinis pavasaris“ kasmet nustebina atlikėjų gausa, todėl šiemet išplėtė savo galimybių ribas ir tapo respublikiniu jaunųjų atlikėjų-pianistų konkursu-festivaliu. Renginys sutraukė įspūdingą atlikėjų būrį iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Širvintų, Ukmergės, Anykščių, Molėtų, Garliavos, Šakių, Plungės, Rietavo, Ventos muzikos (meno) mokyklų ir menų gimnazijų. Konkurso dalyviai grojo keturiose amžiaus kategorijose. Jie atliko po du laisvai pasirinktus kūrinius, iš kurių vienas virtuozinis.

 

Festivalis vyko Panevėžio muzikos mokyklos Didžiojoje salėje, o konkursas – Panevėžio dailės galerijoje. Dalyvių meistriškumą vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros profesorius Sergėjus Okruško (komisijos pirmininkas), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos ir Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ fortepijono mokytojas ekspertas Romualdas Lukošius, Panevėžio muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Žydrūnė Pilkauskienė.

 

Už sėkmingus pasirodymus dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o konkurso I–III vietos nugalėtojai laureato diplomais. Vertinimo komisijos nariai, mūsų svečiai gerai įvertino atlikėjų meistriškumo lygį ir pastebėjo, kad tokie renginiai ypač reikalingi mūsų jauniesiems atlikėjams.

Organizatoriai taip pat laimingi, nes renginys buvo sėkmingas ir prasmingas.

 

Jūratė Vilienė

Panevėžio muzikos m-klos fortepijono mokytoja

Rimutė Stankuvienė

Muzikos teorijos mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.