Eitminiškių gimnazija – tautinės juostos taku

Renata Česnytė
,
vyresn. lietuvių kalbos mokytoja

Pavasarėjant Vilniaus Maironio progimnazijoje buvo surengta konferencija, kurioje Eitminiškių gimnazijos mokinės Silvija ir Beata pristatė lietuvių kalbos, dailės ir muzikos projektą „Tautinė juosta žodinėje kūryboje, dailėje ir muzikoje“.

Ruošdamiesi minėtai konferencijai Eitminiškių gimnazijos 5–6 klasių mokiniai, padedami manęs, lietuvių kalbos mokytojos Renatos Česnytės, ne vieną mėnesį skaitė sakmes, jas analizavo, rinko informaciją apie tautinę juostą ir jos istoriją. Mokinių sukaupta medžiaga leido parengti kūrybišką pranešimą „Tautinė juosta žodinėje kūryboje, dailėje ir muzikoje“. Šis pranešimas ne vienintelis Eitminiškių gimnazijos mokinių darbas projekte. Konferencijoje pristatyti 5–6 klasių mokinių sukurti eksponatai „Tautinė juosta ir laumės“ (darbo vadovė mokytoja Dovilė Blažytė-Vanagienė). Mokinių darbus apibendrino aukštaitiška daina „Aš pasėjau du liniuku“ (mokytoja Jurgita Turlienė).

Pasibaigus projektinei veiklai, naujos patirties įgiję renginio dalyviai sutiko, kad muzika, dailė ir liaudies menas turi daug sąlyčio taškų.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.