Europos sveikos mitybos diena

„Sveika mityba yra gyvenimo būdas, todėl svarbu nustatyti paprastą, realistinę ir galiausiai pritaikomą tvarką.“ (Horacijus)

 

Niekam nekelia abejonių, kad sveika mityba yra tiesus kelias į geresnę savijautą ir gyvenimo kokybę. Ankstyvajame amžiuje įdiegti įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. Sveikos mitybos pamatai vaikams turi būti padėti dar vaikystėje, nes nuo to, kaip vaikai maitinsis, ateityje priklausys jų sveikata. Todėl būtina kuo didesnį dėmesį skirti tinkamų vaikų mitybos įpročių formavimui.

 

Lapkričio 8 dieną Marijampolės vaikų lopšelyje darželyje „Vaivorykštė“ vyko rytmetis „Žinau, ką valgau“, skirtas Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos N. Piliponienė ir R. Savickienė, meninio ugdymo mokytoja V. Gudaitytė ir bendrosios praktikos slaugytoja L. Černiauskaitė pakvietė visą darželio bendruomenę dar kartą prisiminti subalansuotos ir sveikos  mitybos principus, sveikatai palankius maisto produktus.

 

Rytmetis prasidėjo nuo darželio himno, kurį draugiškai ir pakiliai atliko visa darželio bendruomenė. Bendrosios praktikos slaugytoja L. Černiauskaitė, kartu su vaikais, analizuodama „Sveiko maisto piramidę“ priminė, kad naudingiausi maisto produktai „gyvena“ piramidės apačioje, o mėgstamiausi – piramidės viršuje ir jų valgyti reikia labai retai. Kiekviena grupė pristatė po vieną sveiką ir nelabai palankų sveikatai maisto produktą. Vaikai diskutavo, kokiais sveikatai palankiais maisto produktais galime pakeisti taip visų mėgstamus saldainius, gazuotus gėrimas, pyragėlius, greitąjį maistą.

 

Kartu su meninio ugdymo mokytoja V. Gudaityte, vaikai žaidė muzikinius žaidimus, minė mįsles, šoko, sportavo ir klausėmės nuotaikingų dainelių. Smagiausia užduotis buvo virvės traukimas. Vaikai pasiskirstė į dvi komandas. Viena komanda pasirinko sveikus, kita komanda – skanius, tačiau sveikatai nenaudingus maisto produktus. Vyko labai atkakli, emocinga ir garsi kova. Labai džiugu, kad nugalėjo vaikai, pasirinkę sveikatai palankius maisto produktus.

 

Visi rytmečio dalyviai buvo apdovanoti skaniomis ir sveikomis dovanomis: vaisiais, daržovėmis, riešutais, kuriuos skaniai suvalgė savo grupėse.

 

Nuo pat vaikystės diegdami vaikams sveikos mitybos principus, užauginsime sveiką, stiprų, aktyvų ir laimingą vaiką. Mažylio sveikata – tai neįkainojamas lobis, didžiausia ugdymo vertybė, kurią privalu saugoti ir branginti kiekvienam iš mūsų.

 

Renginio organizatorės IU mokytojos N. Piliponienė, R. Savickienė, meninio ugdymo mokytoja V. Gudaitytė ir bendrosios praktikos slaugytoja L. Černiauskaitė.

 

Marijampolės l.-d. „Vaivorykštė“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.