Europos sveikos mitybos diena Marijampolės lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

Lina Lenkutienė, Daiva Čėsnienė ir Linutė Griškelienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Lapkričio 8–ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną visoje Europoje organizuojami įvairūs ne tik suaugusiems, bet ir vaikams skirti renginiai, kuriuose skatinama maitintis sveikiau. Mūsų darželis yra Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos Želmenėliai“ ir Sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių nariai, dalyvaujame bendruose projektuose, konkursuose, mokymuose, konferencijose, aktyviai dalijamės gerąja patirtimi. Įstaigos prioritetas – sveikatos stiprinimas ir saugojimas. Todėl ir mūsų darželyje, bendradarbiaujant su ugdytinių tėveliais, kasmet minima sveikos mitybos diena. Juk visi norime, kad mūsų vaikai būtų sveiki ir laimingi, turėtų žinių apie sveikatą ir įgūdžių jos išsaugojimui ir kad ugdymo įstaigoje jaustųsi saugiai. Juk sveikos mitybos pamatai vaikams turi būti padėti vaikystėje, nes nuo to, kaip vaikai maitinsis, ateityje priklausys jų sveikata. Pažymint šią dieną siekiama mokyti vaikus subalansuotos mitybos įpročių, didinti supratimą apie tai, kokį poveikį gali turėti pagrindiniai geros mitybos principai.

 

Lapkričio 8–9 d. mažieji „Boružiukų“ ir „Papūgiukų“ grupių ugdytiniai taip pat minėjo Europos sveikos mitybos dieną. Užsiėmimų metu vaikai analizavo sveiko maisto piramidę, diskutavo apie sveiką mitybą, vardino, ką labiausiai mėgsta valgyti, kaip atrodo sveiko maisto lėkštė.

Nuo pat vaikystės labai svarbu į dienos racioną įtraukti kuo įvairesnį maistą. Rekomenduojama vartoti daugiau daržovių ir vaisių. Tad visus tėvelius kvietėme prisijungti prie „Boružiukų“ grupėje organizuojamos akcijos „Sveikų pusryčių receptas“. Tėveliai rašė mėgstamus vaikų sveikų pusryčių receptus, o mes iš jų pasigaminome knygą. Po įdomių valandėlių, mokymų ir žaidimų vaikučiai vaišinosi savo pagamintomis vaisių salotomis ir linkėjo vieni kitiems sveikai maitintis visuomet.

 

Jei vaikai mokosi gaminti maistą, sveikai maitintis ir reguliariai sportuoti, tuomet jie yra linkę tęsti tokią praktiką ir būdami suaugę. Maitinkimės sveikai!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *