Telšių lopšelyje-darželyje vyko renginys „Krepšinis mus vienija”

Lina Sakienė

Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ 2019–2022 metais vykdomas projektas „Sporto ABC“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektas skirtas skatinti vaikų fizinį aktyvumą, atskirų sporto šakų plėtrą, bendruomeniškumo stiprinimą, tobulinimą ir sklaidą. Atsižvelgdami į vieną iš pagrindinių Valstybinės sporto plėtros strategijos tikslų, siekiame sistemingai didinti visuomenės supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė.

 

Vienas iš projekto uždavinių yra ne tik skatinti vaikų aktyvumą, bet ir organizuoti sporto renginius, susijusius su krepšinio, futbolo, tinklinio elementais. Telšių krepšinio arenoje įvyko ilgai mažųjų sportininkų lauktas sporto renginys „Krepšinis mus vienija”. Šios šventės pagrindinis tikslas – populiarinti krepšinį bei suteikti vaikams džiaugsmo susipažįstant su garsiais sportininkais. Renginyje dalyvavo projekto partneriai: Telšių lopšeliai-darželiai „Mastis”, „Nykštukas”, „Saulutė”, „Berželis”, „Ateities” progimnazijos vaikai ir mokytojos. Šventės pradžioje vaikų laukė staigmena – Telšių krepšinio klubo „Telšiai“ krepšininkai. Sportininkai papasakojo, kad krepšinis Lietuvoje labai populiari sporto šaka, kurioje labai svarbus komandinis darbas, atskleidė paslaptis, kaip sėkmingai kamuolį įmesti iš dviejų, trijų taškų metimo zonos, papasakojo, kodėl reikia mesti baudos metimus, parodė, kokias treniruotes atlieka prieš svarbias varžybas. Svarbus šventės akcentas buvo Telšių meškutės (mokytojos Vitalija Anusaitė, Jurgita Nagienė), kurios pasiūlė vaikams atlikti aktyvią mankštą prieš svarbias rungtis. Kiek vėliau sporto trenerė Lina Kaveckienė pakvietė visus vaikus pradėti vykdyti komandines užduotis, kuriose buvo gausu krepšinio elementų. Diena buvo kupina emocijų, įspūdžių, suteikė vaikams pasitikėjimo, džiaugsmo įveikiant visas sportines rungtis. Renginio pabaigoje visos komandos buvo garbingai apdovanotos.

 

Projekto koordinatorė Alma Rubinienė džiaugėsi, kad projekto „Sporto ABC” dėka, prisidedama prie fizinio aktyvumo plėtros ir kokybės, sporto šakų populiarinimo, organizuojant sporto renginius bendruomenei ir partneriams. Džiugu, kad augantys mažieji sportininkai kiekvieną kartą yra supažindinami su skirtingais judesiais, įvairiais sporto šakų veiksmais, žaidimų taisyklėmis, kuriomis jau vadovaujasi kasdien sportuodami ir rungtyniaudami.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.