Europos Sąjungos projektas skatina tobulinti mokinių IT kompetencijas

Kauno Panemunės pradinės mokyklos bendruomenė kartu su partneriais iš Italijos, Turkijos, Serbijos ir Rumunijos dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Drauge ugdome E+ kartas“ (angl. „CO-Develop E+ Generations“). Mokyklų bendradarbiavimą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto pagrindiniai koordinatoriai ir veiklų kuratoriai – partneriai iš Italijos I.S.I.S. „A. Gramsci – J. M. Keynes“ mokyklos.

 

Projekto tikslas – partnerių mokyklose išplėsti galimybes ugdyti XXI a. gebėjimus IT priemonėmis: kūrybiškumą ir inovatyvumą, kritinį mąstymą ir problemų sprendimą, komandinį darbą mokyklose ir virtualių komandų bendradarbiavimą, kelių kalbų ir kelių kultūrų pažinimą. „Erasmus+“ projektas – ilgalaikis, trukmė – 36 mėnesiai. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatyti penki susitikimai šalių partnerių mokyklose. Pirmasis susitikimas vyko Italijoje, projekto koordinatorių mokykloje.

 

Į partnerių susitikimą Kauno Panemunės pradinėje mokykloje atvyko 9 mokytojai ir 21 mokinys. Savaitės veiklas vienijusi tema „Skaitmeninis istorijų pasakojimas“ (angl. „Digital Storytelling“). Kauno Panemunės pradinės mokyklos šešių mokinių komanda drauge su viešėjusiais Europos mokyklų mokiniais dalyvavo veiklose, kurios padėjo dar labiau tobulinti programavimo kompetencijas, naudojant „Lego WeDo“ robotikos konstruktorius, darbo su „Scratch“ ir vaizdo filmų kūrimo IT įrankiais įgūdžius. Paskutinę susitikimo dieną mokiniai turėjo galimybę pamatyti vaizdo įrašus apie visas atliktas veiklas ir skirtingų komandų sukurtus filmukus. Per pertraukas tarp užsiėmimų mokiniai ne tik žaidė kartu mokyklos kieme, bet ir bendraudami tarpusavyje tobulino anglų kalbos žinias.

 

Svečiams ypač patiko dalyvavimas edukacijoje „Angelų takais“ M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, keramikos užsiėmimas, muzikos garsų ekologijos ir muzikavimo ukulėlėmis pamokos, susitikimas su Kauno „Žalgirio“ komandos kapitonu P. Jankūnu ir tradicinis mokyklos mokinių šokio festivalis. Svečiai buvo pakviesti pakilti Žaliakalnio funikulieriumi ir aplankyti Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčią, nuo jos apžvalgos aikštelės pasidžiaugti atsiveriančiu mūsų miesto vaizdu.

 

Daug gražių nuostabos ir susižavėjimo žodžių svečiai išsakė apie mokykloje sukurtas unikalias mokymosi aplinkas, modernią mokymosi bazę, nuoširdų bendravimą. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę idėjų, kurias planuoja įgyvendinti savo mokyklose.

 

Kauno Panemunės pradinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.