Europos diena Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

Diana Donauskienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Šias vertybes privalome atsakingai skiepyti vaikams nuo pat vaikystės.

 

Paminėti Europos dieną priešmokyklinių grupių ugdytiniai ruošėsi visą savaitę – įgijo žinių, patys ieškojo informacijos enciklopedijose, knygose, internete, diskutavo, stengėsi prisiminti valstybes nares, jų vėliavas, sostines, piešė piešinius.

 

Šiais metais mūsų darželis kartu su Europos Parlamento nariu Broniu Rope organizavo respublikinį vaikų konkursą „Europa ir aš“.

 

 

Konkurso tikslai – skatinti domėtis Europa, jos bendryste ir svarba, skatinti bendruomeniškumą tarp vieningų Europos Sąjungos šalių narių, plėsti europietiško piliečio pasaulėžiūrą ir tarpusavio pagarbą, prisidedant prie Europos Sąjungos socialinės gerovės tikslų įgyvendinimo.

 

Gegužės 9 dieną priešmokyklinių grupių ugdytinius aplankė Europos parlamentaro Bronio Ropės patarėjas Audrius Stankevičius. Dėkojo vaikučiams už dalyvavimą konkurse „Europa ir aš“, įteikė atminimo dovanėles. Pasidžiaugė, kad skatiname vaikučius domėtis Europa, jos bendryste, o svarbiausia, kad ugdome vaikų supratimą, kad jie yra mažieji europiečiai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.