„eTwinning“ projektas „Viskas apie popierių“

Evelina Aksomaitienė
,
anglų kalbos mokytoja
Inga Sapažinskienė
,
pradinių klasių mokytoja

Nereikia vaikų klausti, kas yra popierius, kur jis naudojamas, iš ko gaminamas, tačiau gyvendami vartotojiškoje visuomenėje turime pagalvoti kaip tausoti tai, be ko mes neįsivaizduojame savo gyvenimo – sąsiuvinių, knygų, įvairiausių kartoninių dėžučių ir kitų dirbinių iš popieriaus.

 

Šiaulių Salduvės progimnazijos 4b klasės mokiniai, kartu su partneriais iš Turkijos ir Italijos, kovo–birželio mėnesiais dalyvavo „eTwinning“ projekte „All About the Paper“ (liet. „Viskas apie popierių“). Projektu siekiama ugdyti mokinių atsakingą ir sąmoningą požiūrį į popieriaus vartojimą bei ekologiją, plėsti mokinių akiratį bei skatinti kūrybiškumą.

 

Projekto veiklų buvo labai įvairių. Mokiniai rinko informaciją apie rašto istoriją, aiškinosi, kur žmonės rašė, kol nebuvo popieriaus, o surinktas žinias iliustravo ir su projekto partneriais sukūrė bendrą elektroninę knygą. Edukaciniame užsiėmime „Kaip gimsta popierius“, kurį organizavo Šiaulių „Aušros“ muziejus, mokiniai išgirdo įdomių faktų apie nepaprastą popieriaus kelionę nuo seniausių iki dabartinių laikų, sužinojo apie jo restauravimą ir popieriaus liejimo mašinoje mokėsi gaminti popierių. Įgytas žinias ir įgūdžius mokiniai panaudojo gamindami popierių iš antrinių žaliavų, o tam puikiai tiko kartoninės dėžutės nuo kiaušinių. Iš savo rankų darbo popieriaus mokiniai pagamino atvirukus, rašė sveikinimus ir, kartu su laišku bei skirta užduotimi, paštu išsiuntė projekto partneriams į Turkiją ir Italiją. Projekto baigiamasis darbas – kambarių maketai. Iš žurnalų popieriaus mokiniai projektavo ir gamino baldus, kūrė kambarių interjerus.

 

Atlikta tėvelių apklausa parodė, kad visiems rūpi ekologija ir švaresnis bei tvaresnis pasaulis, tačiau tam, kad jis toks būtų, turime patys keistis ir prie to prisidėti. Džiaugiamės savo mokiniais ir jų nuveiktais darbais ir tikime, kad tokie projektai paruošia dirvą sąmoningam ir ilgalaikiam suvokimui apie tvarumą ir ekologiją bei prisideda prie sąmoningų ir atsakingų mokinių ugdymo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.