„eTwinning“ projektas „Kultūros mus vienija“

Viktorija Paulauskienė
,
mokytoja

Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“, „Rudnosiukų“ grupės vaikai su mokytoja Viktorija Paulauskienė dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „KULTŪROS MUS VIENIJA/CULTURE BRINGS TOGETHER“, kuris vyko 6 savaites. Dalyvavimas „eTwinning“ projekte skatina bendrauti, bendradarbiauti, išbandyti įvairius IKT įrankius, lavinti tarptautinius bendradarbiavimo įgūdžius, plėsti kultūrines žinias.

 

Projektas skirtas supažindinti ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus mokinius su savo apskrities kultūros elementais ir suteikti jiems galimybę susipažinti su artimiausių mūsų kaimynų Latvijos, Rucavos miestelio kultūrą per šokį, dainą, rankdarbius ir tradicinius valgius. Projektas vyko beveik 6 savaites. Gegužės mėnuo buvo skirtas susipažinimui su projekto partneriais, veiklų planavimui, atsakomybių pasiskirstymui, idėjų generavimui, dalyvių prisistatymams. Gegužės antroje pusėje įsitraukė vaikai: piešė, klijavo, gamino įvairius darbelius, kuriuose atsispindėjo Lietuviški, tautiniai raštai. Mokėsi Lietuvių liaudies šokio „Pliauškutis“, kurį siuntė savo socialiniams partneriams Rucavos vaikų darželiui „Zvaniņš“, šį šokį Rucavos vaikai turėjo išmokti iki projekto pabaigos. Mes taip pat gavome užduotį išmokti dainuoti Rucavos krašto dainą „Maģa maģa ābelēna“ („Maža maža obelėlė“).

 

Vaikai kartu su mokytoja susipažino su šalies partnerės kalba (kaip kultūros dalimi). Išgirdo legendą apie Rucavos krašto tautinio rūbo atsiradimą. Susipažino su Latviškais tautiniais raštais. Sužinojo, kad Rucavos krašte mezgant pirštines, pagrindinė spalva buvo juoda, o patys raštai spalvoti. Išmoko kelių frazių kaip pasisveikinti, padėkoti latviškai.

 

Kartu su vaikais diskutavome, sprendėme, koks patiekalas yra tipiškiausias mūsų kraštui. Nusprendėme naujuosius draugus pavaišinti „Medauninku“, gaminome jį ir apie tai sukūrėme trumpą filmuką. Pagamintas pyragas su pačiais šilčiausiais linkėjimais iškeliavo pas naujuosius mūsų draugus. Birželio mėnesį vaikai mokėsi senosios Rucavos krašto dainą „Maģa maģa ābelēna“ („Maža maža obelėlė“). Ją nufilmavome ir išsiuntėme Rucavos vaikų darželiui „Zvaniņš“.

 

Paskutinio susitikimo metu vaikai klausinėjo vieni kitų kaip sekėsi atlikti užduotis, kas buvo sunkiausiai, ką sužinojo naujo. Po susitikimo Twin Space erdvėje vaikų laukė staigmena. Pokalbio pradžioje Rucavos darželio direktorė parodė vaikams, kad jie taip pat turi mums saldžių lauktuvių. Vaikai labai apsidžiaugė, bet net nesitikėjo, kad po mūsų susitiko virtualioje erdvėje, į grupę įžengs Rucavos darželio direktorė nešina saldžiomis lauktuvėmis. Vaikai buvo labai nustebę, net kvėpuoti pamiršo. Savo mažomis akytėmis žiūrėjo į ją ir į kompiuterio ekraną ir negalėjo patikėti, kad ją mato gyvai. Visi draugiškai nusprendėme, kad mūsų kaimynai gyvena visai šalia mūsų, ir juos aplankyti galima bet kada. Ragaudami atvežto pyrago, kurį gaminą per įvairiausias darželio šventes, stebėjome ir atsiųsta trumpą filmuką, kaipgi tas pyragas gimsta. Po vaišių kibome į darbus, vaikai savo įspūdžius, išgyvenimus perteikė piešiniuose.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.