Vasarėlė jau atėjo iš šiltų, šiltų kraštų

Nijolė Rimkuvienė
,
vyresnioji mokytoja
Egidija Dobilaitė
,
mokytoja metodininkė

Džiaugiamės prasidėjusia vasara, jos pirmuoju birželio mėnesiu, pirmąja diena, nes tai- vaikų gynimo diena. „Išdykauja, liūdi, siaučia, lyg padūkę, nežinodami kodėl ir kam, jeigu šita žemė kam priklauso, – tai pirmiausia. žinoma, vaikam.” Taip apie mūsų ateitį, vaikystę, jos herojus vaikus sueiliavo garbusis poetas Justinas Marcinkevičius.

 

Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis” „Pelėdžiukų” grupės pedagogės Nijolė Rimkuvienė, Egidija Dobilaitė, mokytojų padėjėja Tamara Lisauskienė, ugdytiniai ir jų tėveliai prisijungė prie įstaigoje organizuoto masinio renginio „Vasaros stovykla 2023″, kuris vyko nuo birželio mėn. pirmosios iki birželio šešioliktosios dienų.

 

Tikslas:

Suteikti malonių emocijų, džiugių akimirkų žaidžiant bendrus žaidimus, atliekant šokius, pagausinti žinias apie prasidėjusią vasarą, jos požymius.

 

Uždaviniai:

  1. Aktyviai sudalyvauti „Vasaros stovykla 2023″ organizuotose veiklose.
  2. Lavinant vaizduotę, skatinant kūrybiškumą kurti darbelius iš gamtinės medžiagos.
  3. Įgusti linksmintis draugų būryje, saugiai ir kultūringai elgtis masiniuose renginiuose.
  4. Plėtoti ugdymo įstaigos bendruomenės ir ugdytinių šeimų, jų narių bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

Birželio 1-osios ryto 10 val. lopšelinės „Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai, darbuotojos, kitų grupių ugdytiniai ir personalas, Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis” besidominantys bendruomenės nariai žingsniavo į įstaigos stadioną, kur vyko „Vasaros stovykla 2023″ atidarymas. Smagu, kad buvo puiki saulėta diena. Skambant vasariškiems ritmams susirinkusius sveikino personažas Drugelis, „Bitučių”‘ ir „Gandriukų” mokytojos pravedė veiklas „Sveika, vasarėle”. Užduotis teko atlikti kiekvienos grupės pavėsinėse, lauko aikštelėse ar kur nors kitur pasirinktose vietose. Po praėjusio šventinio parado atidarymo įstaigos kieme buvo tapomos ant plėvelės vasarinės kompozicijos. Sukurti piešinukai eksponuojami įstaigos kieme prie šiltnamio, t. y. savotiškos tyrinėjimų laboratorijos… „Pelėdžiukų”, „Ežiukų”, „Boružiukų” lopšelio grupės vaikai noriai atliko jogos pratimus ant kilimėlių gamtoje.

 

Birželio 7 dieną vaikučiams patiko žaisti muzikinius žaidimus su kitų grupių ugdytiniais, klausytis menų mokytojos Jolitos ir muzikos mokytojos Kristinos pasakojimų apie sapnų gaudykles, šokti šokį. Teko ir kiekvienos grupės vaikučiams, personalui sukurti po 1 sapnų gaudyklę nuo grupės, kurios buvo eksponuojamos prie tvoros, centrinių vartų augančiame medyje. Tuo galėjo pasigrožėti ir tėveliai atsiimdami po darbo dienos vaikus iš darželio. Sapnų gaudyklių gamyba suteikė daug džiugių akimirkų, malonių emocijų kiekvienam ugdytiniui lavinant vaizduotę, ugdant kūrybiškumą.

 

Ketvirtą vasaros stovyklos dieną pastatytos smėlio pilys, sukurti aplink jas parkai, tvoros, krūmai, vandens telkiniai…, kurie papuošti gėlių lapeliais, akmenėliais, kankorėžiais ir kita gamtine medžiaga. Prisiminta ir per mokslo metus išmoktas lopšelinukų „Pelėdžiukų” ketureilis „Semiam smėlio šaukštą, statom pilį aukštą, toj pily pelytė verda sau košytę…”

 

Birželio 13 dieną 10 val. ryto, susirinkusios visos grupės, lauko aikštyne vadovaujant muzikos mokytojai Kristinai  šoko šokius, žaidė žaidimus apie šeimą. Susirinkusieji linksmai šoko, aktyviai žaidė žaidimus, atkartojo matomus judesius. Po to skirstėsi į savo grupių lauko aikšteles. „Pelėdžiukų” grupės auklėtiniai gamino valgius iš gamtinės medžiagos, pasimokė dengti vaišių stalą, savo iniciatyva savarankiškai sužaidė gimtadienį, atkartojo „Su gimimo diena” žodžius, muzikinius garsus…

 

Birželio 14-oji diena buvo skirta muilo burbulų žaidimams. Besilinksminančius aplankė personažai Zuikis, Drugelis, Betmanė, kurie drauge šoko, dainavo, linksminosi, iš didelio dubens demonstravo ir didžiulius muilo burbulus su ilga virvele… Juos patiko mažyliams „pelėdžiukams” gaudyti, ploti rankutėmis, trypti kojomis, nes išgyventos džiugios akimirkos.

 

Birželio 15 d. „Vasaros stovykla 2023″ veiklų tema „Popierinis lėktuvėlis”. Mokytojų ar kitų suaugusiųjų padedami ugdytiniai lankstėsi lėktuvėlius, juos papuošė norimos spalvos kreidele ar spalvotu pieštuku, flomasteriu… Sukurti lėktuvėliai buvo laidomi, skraidinami pro lankus.

 

Š. m. birželio 16 dieną įvyko „Vasaros stovykla 2023″ uždarymo renginukas, kurio metu visų grupių auklėtiniai, personalas linksmai žygiavo į stadioną, linksmai sušoko kasdieninį šeimos šokį su į šventę atvykusiais svečiais – personažais Betmene, Zuikiu, Fėja.

 

Pasibaigė „Vasaros stovykla 2023″ trukusi turiningomis veiklomis porą savaičių, kurios tikslas pasiektas, uždaviniai įgyvendinti. Tačiau saulėti, šilti, vasariškai linksmi orai tęsėsi dar savaitėlę iki Joninių, Rasos šventės. Šiai šventei pasiruošti padėjo vaikučių tėveliai, kurie atnešė į grupę porą vainikų, žolynų… Smagu buvo susipažinti su šventės papročiais, būtinais akcentais, simboliais žolynais, rasos vandens lašeliais, nupintu vainiku ir stebėti, dalyvauti jį pinant bei bandant gal surasti ar sužinoti apie paparčio žiedą… Smagu buvo linksmintis dvigubai, nes mes „Pelėdžiukų” grupėje turime berniuką Joną, kurį sveikinome su vardadieniu, vaišinomės vaisiais.

 

Apie vykusias veiklas kasdien pateikėme informaciją grupės Facebook virtualioje erdvėje. Smagu, džiugu organizuoti ugdomąsias veiklas gryname, saulėtame ore, kol pas mus vasarėlė negaili saulutės šiltos, linksmos šypsenėlės, kad ir toliau belieka prašyti „Nusijuok skaisti, saulyte, imki spindulius žarstyti”, kaip eiliavo vaikų poetas Anzelmas Matutis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.