Joninės (Rasos) Vilniaus l.-d. „Delfinukas“ „Ir supinsiu vainikėlį“

Gintarė Pečiulienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Vardai Jonas, Janina šiais laikais nėra populiarūs, todėl džiaugiamės, kai kiekvienais metais ugdymo įstaigoje būna bent vienas Jonukas ar Janina. Šiemet jų turime net tris, kuriuos Joninių dieną papuošėme medaliais.

 

Joninės – tai dar viena iš švenčių, kai vaikams perduodame lietuvių liaudies tradicijas, džiaugiamės bendruomeniškumu, kūrybiškumu, gera emocija. Šiais metais vaikams pasiūlėme visiems kartu pinti vainikus, pereiti Joninių vartus, pabandyti užmesti ant kupolės savo vainikus ir kt. Didelio džiaugsmo suteikė šilauogių vėrimas ant smilgos – vieną į burnytę, kitą ant smilgos. Pasirodo, ir jaunesnio amžiaus darbuotojai uogas ant smilgos vėrė pirmą kartą.

Ačiū šios šventės organizatoriams: mokytojoms Renatai, Inesai, Juditai, meninio ugdymo mokytojai Izoldai ir visiems dalyviams už puikią šventę. Tėveliams dėkojame už atneštus žolynus ir gražiausius vainikus, kurie puošė vaikų galvytes.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.