„Erasmus +“ projekto darbo grupė svečiavosi Ispanijoje

Vilma Gapšienė
,
atsakinga už projekto sklaidą

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla nuo 2020 m. rugsėjo 1 dienos sėkmingai įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (angl. „Blue shirts green shorts“) ir yra jo koordinatorė. Rugsėjo 19–26 d. mūsų mokyklos projekto darbo grupė drauge su šalimis partnerėmis (Slovėnija, Italija ir Turkija) svečiavosi Ispanijoje, Santandero mieste, Gerardo Diego mokykloje.

 

Pirmojo susitikimo metu projekto dalyviai trumpai pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą. Santandero Gerardo Diego mokyklos direktorė supažindino su savo vadovaujama mokykla, kurioje mokosi ne tik pradinių klasių mokiniai, bet ir ugdomi ikimokyklinio amžiaus vaikai. Apžiūrėjome mokyklos klases, poilsio kambarius, edukacines ir sporto erdves. Mokyklos direktorė papasakojo apie mokymo(si) krūvius, mokinių vertinimą, ugdymo proceso organizavimą, dalykų integraciją. Visi kartu diskutavome apie mokymosi sunkumus, įtraukųjį ugdymą, ieškojome panašumų ir aptarėme skirtumus. Buvo įdomu išgirsti, kaip Ispanijoje organizuojamas ugdymas emigrantų vaikams, kaip padedama jiems integruotis į kitos šalies ugdymo procesą, siekiama palengvinti jų adaptaciją.

 

Visą savaitę Ispanijos pedagogai mielai dalijosi savo patirtimi įvairių pamokų metu. Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos atstovai dalyvavo matematikos, ispanų kalbos, pasaulio pažinimo ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių pažintinės kompetencijos veiklose. Stebino pedagogų gebėjimas paprastomis mokymo priemonėmis, minimaliai naudojant informacines technologijas, kūrybingai ir patraukliai dirbti, siekiant skatinti mokinius mažuose, paprastuose dalykuose rasti motyvaciją mokymuisi, aktyviai veikti ir pasiekti gerų mokymo(si) rezultatų.

 

Tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ įgyvendinančių šalių atstovai buvo pakviesti į susitikimą su Ispanijos Santandero miesto mere, p. Gema Igual, kuri ne tik šiltai priėmė dalyvius, papasakojo apie Santandero miestą, bet ir pasidžiaugė, kad esant ypatingai sudėtingai situacijai visame pasaulyje dėl COVID-19 ligos, projektas „yra sėkmingai įgyvendinamas ir pirmasis fizinio mobilumo susitikimas vyksta būtent Santandero mieste.

Ispanų mokytojai kruopščiai suplanavo popietines veiklas, kurių metu projekto dalyviai lankėsi  edukacinėse programose – išvykose, glaudžiai susietose su projekto tikslu – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.

 

Paskutinę susitikimo Ispanijoje dieną, aptariant visas nuveiktas veiklas, projekto dalyviai padėkojo mūsų mokyklos anglų kalbos mokytojai Ilonai Ragažinskienei, kaip projektą koordinuojančios šalies kuratorei, už nuotoliniu būdu nuveiktus darbus, gebėjimą sudominti ir įtraukti į bendras veiklas visus projekto partnerius.

Tikimės, kad tolimesnės projekto veiklos sėkmingai vyks kontaktinių susitikimų būdu. Kitas susitikimas numatytas lapkričio mėnesį, Slovėnijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.