„Erasmus+“ projekto dalyvių mobilumo savaitė Serbijoje

Edita Liutkevičienė
,
projekto koordinatorė
Alina Vitkauskienė
,
pagrindinė vykdytoja

Laikas bėga ir mūsų projektas artėja prie pabaigos. Gegužės 8 d., sekmadienį, grupė Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokinių kartu su mumis, projekto koordinatore Edita Liutkevičiene ir pagrindine projekto vykdytoja Alina Vitkauskiene, išvyko į priešpaskutinį projekto vizitą Serbijoje. Mobilumo veiklos vyko Niš miesto Pravo Poslovna mokykloje pietų Serbijoje. Visos numatytos projekto veiklos įvykdytos sėkmingai.

 

Pirmadienio rytas prasidėjo seniai pamiršto mitingo stebėjimu pakeliui į serbų mokyklą. Apžiūrėję mokyklą, trumpai sudalyvavę pamokose susirinkome į viešbučio salę, kur po trumpo šeimininkų koncertinio pasirodymo kiekviena šalis partnerė pristatė savo mokyklą ir šalį, nes vis kiti mokiniai dalyvauja mobilumo veiklose. Pakiliai nusiteikę visi skubėjome į miesto meriją, kur buvome pakviesti. Priėmimo merijoje metu buvome pagerbti ir nustebinti gausios vietinės žiniasklaidos dėmesio. Mokytoja Edita ir Gabrielė bei Arnas buvo paprašyti duoti interviu ir papasakoti apie vykdomą projektą bei pirmus įspūdžius Serbijoje. Interviu ir reportažą galite rasti čia. Po apsilankymo merijoje apžiūrėjome miesto tvirtovę ir pirmą kartą susipažinome su serbų kulinariniu paveldu.

 

 

Antradienis buvo skirtas projekte numatytai veiklai. Visi kepėme blynus pagal močiučių receptą. Tie, kurie nedalyvavo procese, sportavo, nes projekto vienas tikslų – mažinti jaunimo nutukimą. Prikepę pakankamai blynų, išėjome į Sokobanjos miesto gatves ir dalijomės jais su miesto senoliais, vaikais ir stokojančiais maisto žmonėmis. Buvo jautru ir prasminga.

 

Trečiadienio rytas prasidėjo Kaukolės bokšto lankymu. Tai itin svarbi vieta serbų istorijoje. Paskui vyko pasirinktų patiekalų gamyba-konkursas. Likę mokiniai dalyvavo užsiėmime, per kurį stengėsi išspręsti skurdo ir bado problemą pasaulyje. Kūrybiškai ir vaizdžiai mišriose grupėse turėjo pristatyti gautą problemą ir jos sprendimo būdus. Popiet Malčos kaimelyje vyko serbų tradicinių ir šiuolaikinių vestuvių papročių pristatymas ir „šventiniai“ pietūs. Buvo labai autentiška ir naudinga patirtis.

 

Ketvirtadienį vykome į Jastrebačo kalno papėdę, kur visi dalyviai galėjo pademonstruoti savo sporto gebėjimus „Avantura“ parke. Po šios patirties visi dar kartą pagalvojo, ar tinkamai maitinasi – gal verta „atsisukti“ atgal ir labiau vertinti močiučių gamintą maistą be pridėtinių cukrų ir pan.

 

Penktadienis – savaitės veiklų įvertinimas, sertifikatai, kiekvienos šalies pristatytas tautinis šokis ir uždarymas.

 

Savaitė prabėgo greitai. Mokiniai kupini įspūdžių, projekto veiklos įvykdytos, o svarbiausia – visi supratome, kaip gera gyventi Lietuvoje. Tik mokėkime tai vertinti…

 

„Erasmus+“ projektas „My Granny’s dishes“ (Nr. 2019-1-IT02-KA229-062123_3).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.