„Erasmus+“ projektas „Sveika ir saugi ugdymosi aplinka mokykloje“

Rugsėjo 11 d. Kauno pedagogų kvalifikaciniame centre Kauno apskrities pedagogams įvyko kvalifikacinis renginys „Erasmus+“ projekto „Sveika ir saugi ugdymosi aplinka mokykloje“ („Health Credu“) sukurtos metodikos bei internetinių įrankių taikymas ugdymo procese“.

 

Renginys inicijuotas šio projekto pagrindinio koordinatoriaus – Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos bei projekto partnerių Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centro (TOFI) ir Socialinių projektų instituto (SPI). Renginyje pristatyta sukurta ir testuota sveikos gyvensenos metodika. SPI pristatė tik tarpinius rezultatus, tad galime teigti, jog METODIKA GALI DARYTI ŽENKLIĄ ĮTAKĄ mokinių mokymosi rezultatams, įsitraukimui į ugdymo procesą bei motyvacijai. Tam, kad frazę „gali daryti“ pakeistume „daro“ reikėtų atlikti mokslinius tyrimus, su didesniu kiekiu respondentų. Tai nebuvo projekto tikslas. Mes kūrėme metodiką, kuria galėtume išmokyti vaikus sąmoningos ir sveikos gyvensenos įgūdžių įprastame ugdymo procese.

 

Pasak projekto partnerio, TOFI atstovo, metodikos kūrėjo, Artiomo Šabajevo, sveika gyvensena dažnam iš mūsų atrodo jau gerai žinoma ir pabodusi tema. Tačiau iš tiesų šią temą supa chaosas. Tarp mokinių vyrauja dvi problemos – netinkama mityba ir fizinio aktyvumo stoka. Seminaro metu jis atskleidė kaip šias problemas pristatyti vaikams, kaip su jais kalbėti, kokius šiuolaikiškus produktus naudoti.

Konferencijos metu paneigtas mitas, jog sveikas maistas neskanus, dalyviai vaišinosi partnerio TOFI atstovės Gintarės Šabajevienės pagamintais sveikais užkandžiais.

Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokytojų komanda, kuri taiko šią metodiką pamokose, pristatė praktinius darbo su vaikais rezultatus, keletą metodų išbandė su konferencijos dalyviais. Taikant šią metodiką labai svarbus aktyvus mokytojo įsitraukimas į veiklas.

Visą informaciją ir metodiką, taikomą mokykloje, galima rasti čia.

 

Seminare pateikta daug naudingos informacijos apie sveiką gyvenseną, būdų, kaip lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius, naujų, ir ne tik, įrankių, padėsiančių tai daryti.

Amerikiečių rašytojas ir antropologas Karlosas Kastaneda sako: „Gerai įsižiūrėk į kiekvieną kelią. Bandyk juo eiti tiek, kiek reikės. Tada paklausk savęs, tik savęs… ar kelias turi širdį… Jei taip – kelias geras, jei ne – iš jo jokios naudos“. Taigi linkime, iš gausybės informacijos atsirinkti tai, kas tiks Jums ir Jūsų mokiniams.

Projekto „Health Credu“ komandos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.