Rampos šviesą išvydo dvidešimt šeštasis teatro studijos „Runa“ spektaklis

Arūnas Narauskas
,
Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos specialusis pedagogas, metodininkas, teatro studijos „Runa“ vadovas

Sakoma, jog teatras – gyvenimo veidrodis, į kurį pažvelgę pamatysime savo privalumus ir trūkumus. Teatro paskirtis – atsukti tą veidrodį į visuomenę ir parodyti jos veidą – problemas, skaudulius ir klausti, klausti, klausti… Na, o kaip tuos klausimus išspręsti – tai jau visuomenės reikalas.

 

Nelemtasis virusas pakoregavo visų mūsų planus. Mūsų dvidešimt šeštojo spektaklio premjera „Jūratė ir Kastytis“ (pagal Maironį), iš ankstyvo pavasario perkelta į ankstyvą rudenį. Ką padarysi, svarbiausia, kad galime susitikti jaukioje Simno kultūros namų salėje.

Vienuoliktąjį kartą į teatro studijos „Runa“ premjerą atvyko mūsų studijos globėjai, kino, teatro ir televizijos aktoriai Larisa Kalpokaite ir Jonas Braškys. Šaunieji aktoriai jauniesiems artistams tradiciškai atvežė nepaprastai gražų ir skanų didžiulį tortą. Aktoriai džiaugėsi, kad kiekvieną kartą vaidinimai sudėtingesni, visai trupei linkėjo sveikatos ir kuo greičiau pradėti statyti naują spektaklį.

 

Mokyklos direktorė Janina Žeimienė jauniesiems artistams linkėjo naujų kūrybinių pasiekimų, vienybės, aktyvumo, kūrybingumo.

Šiais metais mūsų spektaklis įtrauktas į „Simnas 2020 mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ programą. Deja, dėl kilusios pandemijos mūsų šioje programoje nėra. Dėl tam tikrų aplinkybių nėra pinigų artistų kostiumams, nors kostiumai pasiūti.

Labai nuoširdžiai norime padėkoti advokatui Ramūnui Mikulskui iš advokatų kontoros „Law&Suit“, kurio dėka mūsų jaunieji artistai neliko be kostiumų. Ačiū sakome mūsų nuolatinėms teatro švenčių rėmėjoms – Alytaus r. savivaldybės tarybos narei, gydytojai Jūratei Overaitytei, verslininkei Genovaitei Guževičienei. Būtų labai sunku atlikti darbus be rėmėjų pagalbos.

 

Tiek man, teatro studijos „Runa“ vadovui, tiek mano mokiniams per visą 26-erių metų darbo laikotarpį sunkiausia buvo statyti šį spektaklį, nes visi turėjome įdėti labai daug pastangų. Šešis mėnesius repetavome scenoje įprastu ritmu, prasidėjus karantinui keturis mėnesius repetavome nuotoliniu būdu ir vasarą su mokiniais vis susisiekdavome pasikartoti tekstus.

 

Tačiau visas nuovargis nublanksta išėjus į sceną. Buvimas scenoje mokiniams suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, teatras priverčia judėti, prikelia jausmus ir mintis. Pats geriausias jausmas – naujo spektaklio statymas, nes tada vėl viskas prasideda iš naujo. Kiekvienas naujas spektaklis mums – tarsi pasaulio pažinimas, bendravimas su naujais žmonėmis.

 

Teatro studijoje vaidina penkiolika Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos mokinių ir penki buvę mūsų mokyklos mokiniai, dabar Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Alytaus r. padalinio Simno skyriaus jaunuoliai. Tad šiandien džiaugiamės dvidešimčia artistų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.