„Erasmus+“ projektas jau įpusėjo

Sigita Emesone
,
projekto koordinatorė

Gegužės 30 d. – birželio 4 d. pagaliau įvyko ilgai lauktas „Erasmus+“ projekto „Smart Classes for Generation Z“ dalyvių trečiasis susitikimas Šiaurės Makedonijoje, Sarajaus gimnazijoje. Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos komanda buvo sudaryta iš šešių mokinių ir dviejų mokytojų.

 

Pirmąją mobilumo dieną svetingai buvome sutikti Sarajaus gimnazijoje. Gimnazijos direktorius šiltai pasveikino visus dalyvius, domėjosi, iš kokios mokyklos atvykome, ir palinkėjo geros mokslų savaitės. Mūsų mokiniai, kaip ir makedonai bei bulgarai, pristatė savo gimnaziją. Sarajaus regiono meras mokyklų atstovus taip pat priėmė į svečius. Ypač mūsų atvykimu džiaugėsi Makedonijos mokiniai, kurie pas mus lankėsi kovo mėnesį. Pažinties diena, praleista Skopjė gimnazijoje, buvo džiugi, kupina nuoširdžių šypsenų.

 

Antrosios susitikimo dienos pradžia buvo tikrai darbinga: šaunūs ir drąsūs mūsų mokiniai vedė dvi gerai paruoštas matematikos pamokas, taip pat stebėjo keturias bulgarų ir makedonų matematikos pamokas. Jaunieji mūsų mokytojai buvo puikiai įvertinti už tai, kad įdomiai pateikė mokomąją medžiagą ir panaudojo aktyvinančius skaitmeninius įrankius. Pasimokę apsilankėme Skopjė zoologijos parke, kuriame ypač dėmesį patraukė drambliai ir žirafos. Būnant Makedonijos sostinėje negalima nepastebėti didžiulės ir iš toli matomos gynybinės tvirtovės – Kale forto. Į šią vietą, esančią ant aukšto kalno, mus palydėjo Sarajaus gimnazijos mokytojas, jis mums papasakojo šio įspūdingo statinio istoriją. Taip pat aplankėme šalia esančią Mustafa Paša mečetę. Daugelis musulmonų šventykloje lankėsi pirmą kartą.

 

 

Trečioji diena Sarajaus gimnazijoje prasidėjo skaitmeninio įrankio „Quizziz“ pristatymu ir geografijos žinių pasitikrinimu. Mokiniai, naudodami šį įrankį, atsakinėjo į klausimus. Galima pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijos mokinės šios viktorinos metu pasirodė geriausiai – jos užėmė pirmąsias tris vietas! Vėliau makedonai pristatė HTML ir CSS programavimo įrankius. Atsigaivinti ir atsipalaiduoti po pamokų vykome į garsųjį Matkos kanjoną, kuris yra apie penkiolika kilometrų nuo Skopjė centro. Šiame parke plaukiojome motoriniais laiveliais ir žavėjomės kalnais, kurie supa Matkos ežerą iš visų pusių. Ne mažiau įdomu buvo pasivaikščioti takais, įrengtais pagal šį ežerą. Taip pat dėmesį patraukė akmeninė Šv. Andriejaus bažnyčia, statyta XIV a. Mus lydėjęs mokytojas minėjo, kad atvyksta daug žmonių, norinčių šioje šventovėje švęsti sakramentus. Ši diena buvo tikrai įsimintina, nes apsilankėme vienoje patraukliausių vietovių pasaulyje.

 

Ketvirtadienį ir vėl mokėmės matematikos. Mokytoja iš Sarajaus gimnazijos vedė pamoką, kurios tema – kvadratinės lygtys. Mokytojai paaiškinus temą, mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir turėjo paruošti viktoriną „Quizziz“ platformoje. Norėta, kad visų trijų šalių atstovai bendradarbiautų tarpusavyje, todėl kiekvienoje grupėje buvo po kelis mokinius iš kiekvienos šalies. Vėliau grupelės dalijosi sukurtais testais ir sprendė matematikos uždavinius. „Erasmus+“ projekto vadovai, visų trijų šalių mokytojai, kol mokiniai mokėsi, aptarė nuveiktus darbus ir kūrė ateities planus. Vėliau vykome į Tetovo miestą, esantį už 40 kilometrų nuo sostinės. Ten apžiūrėjome XV a. statytą mečetę ir klausėmės pasakojimų apie musulmonų apeigas ir ramadano mėnesio praktikas. Mečetės vidus sužavėjo – daugybė žmonių praeityje sienas ištapė gražiais ir įmantriais ornamentais. Taip pat lankėmės Tetovo miesto universitete, Verslo ir ekonomikos mokslų fakultete. Čia mus maloniai priėmė universiteto administracija ir šiek tiek papasakojo apie studijas.

 

Paskutinę dieną pradėjome savaitės veiklų apibendrinimu ir refleksija. Vėliau laiką leidome sporto salėje, žaisdami tinklinį ir tenisą. Galiausiai Sarajaus gimnazijos direktorius tarė atsisveikinimo žodžius ir buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie dalyvavimą tarptautiniame projekte. Visi laukiame kito susitikimo, kuris vyks Lietuvoje.

 

„Erasmus+“ projektą „Smart Classes for Generation Z“ (2020-1-BG01-KA229-079269_4) finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.