Judesys ir muzika, kaip vienas iš fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimo būdų įtraukiajame ugdyme

Berutė Laureckienė
,
Panevėžio l.-d. „Sigutė“ direktorė

Panevėžio lopšelis-darželis „Sigutė“ žinomas kaip sveika ir aktyvi mokykla. Vienas iš pagrindinių prioritetų yra vaikų sveikata ir saugumas, fizinės ir emocinės visų bendruomenės narių sveikatos gerinimas. Kasmet organizuojami įvairūs renginiai bendruomenei, dalyvaujama miesto ir respublikiniuose projektuose sveikatinimo kryptimi. Vidaus ir lauko erdvės pritaikytos judrumo skatinimui, fizinei veiklai. Turime atskirą sporto salę, kiemo erdvėse lauko golfo, futbolo aikštę, teniso erdvę. Basakojų takai, takas aplink darželį dviratukams ir paspirtukams, šiuolaikiški stovai ir kt. Visai šalia renovuotas sporto maniežas, kur esant galimybei organizuojamos varžybos, estafetės. Džiugina tokie šventiniai renginiai, kaip „Diena be automobilio“, „Sveikatiada“, ir kt. Kasmet vyksta seminarai, kurių metu įgyjame naujų žinių ir išmokstame naujų veiklų.

 

Vaikystės šventės išvakarėse, gegužės 31 d. vyko „Aitvarų šventė“, kur vaikučiai su mokytojais galėjo visą rytmetį džiaugtis spalvingais aitvarais, leisti jiems aukštyn į saulę.

 

 

Linos Zubkienės nuotr.

 

 

Birželio 1 d. Panevėžio lopšelio-darželio „Sigutė“ bendruomenei buvo suorganizuotas seminaras: „Judesys ir muzika, kaip vienas iš fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimo būdų įtraukiajame ugdyme“, kurį vedė Panevėžio miesto „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro pedagogė metodininkė, Sveikatos akademijos narė, Panevėžio kolegijos biomedicinos fakulteto dėstytoja, Birutė Kaminskienė. Po neilgos teorinės dalies vyko praktinės veiklos pedagogams, vaikams ir tėveliams. Nors lietutis neleido veiklų atlikti lauko erdvėse, tai nesugadino nuotaikos, nes viską atlikome sporto salėje. Naudinga ir smagu sužinoti, kaip taisyklingai atlikti pratimus, sau nepakenkiant ir palaikyti gerą fizinę formą. Vaikučiai tryško noru pabūti kuo ilgiau, o prisijungę tėveliai irgi patyrė judėjimo ir muzikos dermės džiaugsmą. Pedagogams taip patiko praktinės veiklos, kad lektorė buvo paprašyta rasti laiko apsilankyti bent kartą per savaitę.

 

Žmogus sukurtas taip, kad judėtų. Tik judesyje jis yra gyvas ir aktyvus. Džiaugiamės galėdami būti aktyvūs. Taip esame ir sveikesni.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.