„Erasmus“ programa Vilniaus mokyklose

Elena Kaladinskaitė
,
Vilniaus Užupio g-jos 1B klasės mokinė

„Erasmus“ – tai mokinių iš įvairių šalių mainų programa, leidžianti pažinti kitas kultūras ir jų žmones. Projekto tikslas – sujungti visus mus, kitokius, tačiau savitai panašius, sustiprinti bei puoselėti tolerancijos vertybę.

 

Šiais metais „Erasmus“ programoje dalyvavo Užupio gimnazija. Priėmėme dvi užsieniečių laidas. Pirmojoje dalyvavo: Estija, Turkija, Portugalija bei Italija. Antrojoje: Rumunija, Portugalija, Graikija ir Turkija.

Projektas vyksta savaitę. Kai kurie mokiniai apgyvendina svečius savo namuose, o vėliau taip pat išvyksta į jų gimtąją šalį. Kiti užsieniečiai gyvena viešbutyje ir su lietuvių mokiniais susitinka mokyklose ar ekskursijose. Su kitataučiais ir jų šalimis taip pat susipažįstame priėmimo šventėje, vykstančioje pačioje Užupio gimnazijoje. Visą likusį laiką pagal „Erasmus“ programą atvykę mokiniai su savo naujais draugais lietuviais praleidžia vykdami į ekskursijas po Lietuvą, mokydamiesi apie mūsų kultūrą, arba paprasčiausiai vaikščiodami ir tyrinėdami Vilniaus gatves. Ėjome į Tolerancijos centrą, kur turėjome paskaitą apie S. Baką ir jo meną. Keliavome į Medininkus, Trakus, kur paragavome tikrojo, nacionalinio karaimų maisto. Vykome ir į Kauną, kur aplankėme M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Ėjome ir į Seimą, kur sužinojome daugiau apie ten vykdomą veiklą, ir svarbius istorinius faktus. Tokios paprastos, tačiau efektyvios veiklos labai skatina smalsumą, norą pažinti kitas kultūras ir bendrauti su įvairiais žmonėmis, neužsidarant savo tapatybėje. Nepamirškime ir to, kad „Erasmus“ programos metu užsimezga ilgalaikės draugystės! Buvome liudininkais, kaip, projektui artėjant į pabaigą, niekas nenorėjo palikti Lietuvos ir naujų draugų, prisiekdami sugrįžti dar kartą!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.