Ekologijos puoselėjimas Molėtų gimnazijos aplinkoje

Jolanta Liubeckaitė

Grupė Molėtų gimnazijos mokinių, pasivadinusi „Ekonova“ vardu, su biologijos mokytoja eksperte Regina Mongirdiene rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų konkursui parengė projektą „Ekologijos puoselėjimas Molėtų gimnazijos aplinkoje“ ir laimėjo finansavimą. Šio projekto tikslas – plėsti gimnazijos bendruomenės akiratį ekologiškumo klausimais, didinti vabzdžių įvairovę gimnazijos aplinkoje, gerinti aplinkinių augalų vešėjimą ir augimo kokybę, prisidėti prie atsakingai gaunamų resursų didinimo.

 

 

Projekto metu valgykloje įrengta vieta prieskoniniams augalams augti panaudojant antrines žaliavas (pagamintame stove nupjautuose plastiko buteliuose sužaliavo įvairūs augalai), gimnazistai susipažino su įvairiomis prieskoninių augalų rūšimis ir jų priežiūra. Gimnazijos Abiturientų ąžuolų alėjoje, pasodintoje 1964 metais, įrengti trys vabzdžių „viešbučiai“, kurie suteiks vietą žiemoti ir veistis vabzdžiams, darantiems teigiamą įtaką aplinkai ir jos populiacijoms, saugos gimnazijos lauko augalus nuo kenkėjų (amarų, skydamarių ir kt.).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.