Jaunimo forumas „Aktyvus pilietiškumas“

Viktorija Markevičienė
,
Kauno „Santaros“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

2022-ieji Europoje – tai Jaunimo metai. Jie buvo inicijuoti Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen. Ši iniciatyva suteikia jauniems žmonėms daugiau galimybių aktyviai įsitraukti į bendruomenių veiklas, pavyzdžiui, į jaunimo dalyvavimo veiklas arba solidarumo projektus.

 

Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė dėl šios iniciatyvos kreipėsi į „Erasmus+“ projektų koordinatorius ir bendruomenę: „Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė, kad 2022-ieji bus Europos jaunimo metai (EYY). Tai puiki galimybė „Erasmus+“ / Europos solidarumo korpuso bendruomenei atkreipti visuomenės dėmesį į tai, ko jau buvo pasiekta jaunų žmonių įtraukimo į veiklas srityje. Be to, tai puiki galimybė pasiteirauti pačių jaunų žmonių, koks bus jaunimo vaidmuo ateityje, kokių veiksmų turėtų būti imtasi kartu, siekiant užtikrinti, kad jaunų žmonių įtraukimas taptų nuolatiniu ir neatsiejamu mūsų programų principu.“

Džiaugiamės, kad mūsų veikla – jaunimo forumas „Aktyvus pilietiškumas“ – buvo patvirtinta kaip Jaunimo metų veikla ir yra įtraukta į Jaunimo metų veiklų žemėlapį ir sėkmingai įvykdyta.

Gruodžio 5 d. forumas sujungė Lietuvos, Ukrainos, Turkijos, Austrijos, Graikijos, Vokietijos ir Ekvadoro jaunimą. Jis susirinko tam, kad aptartų svarbius klausimus: kas yra pilietiškumas ir patriotizmas, kodėl verta savanoriauti, kaip jauni žmonės gali prisijungti prie ekologiškų iniciatyvų.

Forumą sudarė dvi dalys: plenarinė, kurioje buvo pristatyti penki pranešimai, ir diskusija, kurios metu dalyviai su moderatorių (kurių vaidmenį atliko Kauno „Santaros“ gimnazijos 3e klasės mokiniai) pagalba aptarė svarbius klausimus ir pateikė apibendrintas išvadas. Po gyvos diskusijos dalyviai vėl susijungė, kad pateiktų išvadas ir refleksiją. Didžiuojamės, kad gavome aukštą dalyvių įvertinimą.

 

Labai džiaugiuosi, jog turėjau galimybę būti moderatore šiame forume. Mano grupėje mokiniai nebuvo labai drąsūs, tačiau pavyko juos išjudinti ir puikiai padiskutavome. Pradžioje ir man teko patirti šiek tiek streso, bet atsipalaidavau ir įtampai atslūgus galėjau ramiai diskutuoti su dalyviais. Diskusijoje viena ukrainietė buvo labai komunikabili ir mane nustebino savo anglų kalbos žiniomis, didžiuojuosi ja! Tikrai neatsisakyčiau dar kartą dalyvauti bei atlikti tokį vaidmenį tarptautiniame forume.

Moderatorė Urtė

 

Dalijamės forumo akimirkomis, dalyvių išvadomis ir įspūdžiais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.