Cheminė trispalvė

Dalia Bartkienė, Elena Šišenina
,
Trakų Vytauto Didžiojo g-jos mokytojos

Mūsų, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos chemijos mokytojos Dalios Bartkienės ir fizikos mokytojos Elenos Šišeninos, iniciatyva 7–II klasių gimnazistai nutarė prisidėti prie Lietuvos 100-mečio minėjimo. Kilo mintis sukurti ypatingą vėliavą – cheminę trispalvę. Gimnazija turi išskirtines sąlygas ugdyti mokinių praktinius gebėjimus – tam įrengta gamtamokslinė laboratorija.

 

Mokiniai pasiūlė įvairių būdų, kaip pagaminti trispalvę: sumaišyti kietas medžiagas su skystomis, kietas su kietomis, tirpias ir netirpias. Pirmieji bandymai – nesėkmingi. Tada buvo priimtas sprendimas naudoti skirtingų tankių medžiagas, nuspalvinti jas ir sumaišyti. Atrodytų, paprasta, bet šis procesas reikalauja tikslumo, kruopštumo, atidumo. Mat paimti vienodų medžiagų tūrių negali, nes skiriasi tankis. Tad reikėjo tiksliai apskaičiuoti… Bandymas pavyko!

Visi džiaugiamės rezultatais. Pagamintas chemines trispalves padalijome savo bendruomenės nariams. Norime, kad ir jūs pasidžiaugtumėte!

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.