Lietuvos 100-mečio minėjimas Šiaulių r. Daugėlių lopšelyje-darželyje

Virginija Jagminienė, Raimonda Jablonskienė

Vasario 15 d. Šiaulių r. Daugėlių lopšelyje-darželyje vyko Lietuvos 100-mečio minėjimo šventė „Lietuvai – 100“. Ją vedėme mes, auklėtoja Raimonda Jablonskienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Virginija Jagminienė, bei meninio ugdymo vyresnioji mokytoja Rasma Veličkienė kartu su „Kiškučių“ grupės ugdytiniais.

Į bendrą šventinį šurmulį pasinerti paskatino visus sudominęs Tomo ir Armando pasisveikinimas bei klausimas draugams „Kas esi tu?“ ir įtikinamai nuskambėjęs vaikų atsakymas: „Lietuvytis“. Vaikai puikiai žino, kaip atrodo šalies herbas, vėliava, kad minimas 100-asis valstybės gimtadienis. Visi susikaupę giedojo Lietuvos himną. Šventėje skambėjo dainelės, nuoširdžiai deklamuojami posmai, ugdytiniai sukosi šokio sūkuryje. Mažieji „Ežiukai“ kartu su auklėtojomis Rita ir Inesa Baltijos jūroje plukdė laivelį. „Voveriukai“ su auklėtoja Simona džiugino skambių posmų ir dainų montažu. O „Žiogeliai“, patys mažiausieji lopšelio vaikučiai, su auklėtojomis Kristina ir Vaida pirmą kartą bandė deklamuoti eiles Lietuvai prieš visą bendruomenę. Ir tai jiems pavyko! Renginyje bendruomenės nariams buvo pristatyta labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovana –garsiausio Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurti tautiniai kostiumai 4–6 metų amžiaus vaikams.

 

Per renginį buvo pristatytas mūsų inicijuotas respublikinis projektas-paroda „Auskim, auskim Lietuvos šimtmečio juostą“. Lopšelio-darželio direktorė Aiva Gendvilienė perkirpo parodos juostą. Parodoje dalyvauja 300 darbų iš visos Lietuvos, o juostos ilgis įspūdingas – apie 100 metrų. Dėkojame visiems tautines juostas atsiuntusiems dalyviams už nuostabius darbus ir originalias idėjas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.