Biblioteka pakvietė keliauti atgal į praeitį su dizaineriu Viliumi Puronu

Įvadiniame projekto „Etniniai Šiauliai: kurk, keliauk, pažink“ renginyje „Atgal į praeitį“ virtualiu tiltu įdomiam pašnekesiui susijungė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės, dizaineris, kraštotyrininkas, lektorius Vilius Puronas ir Šiaulių miesto Gegužių progimnazijos moksleiviai su mokytojomis Kristina Vaidiliene, Laimute Varnavičiene bei mokiniai nuotoliniu būdu besimokantys namuose. Šis susitikimas – tai pirmasis projekto renginys.

Pristatytos būsimos projekto veiklos

 

Renginio pradžioje Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Gintana Sutkutė-Sorakienė papasakojo, kad projekto metu, bendradarbiaujant su menininkais, kraštotyrininkais, vaikai bus supažindinami su gimtojo miesto istorija, įdomiausiomis, svarbiausiomis Šiaulių miesto vietomis. Kiek vėliau paminėta, kad bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės ir išvykstamosios ekskursijos prie Šiaulių Akmenų rūžos ir Chaimo Frenkelio vilos. Projekto dalyviai lankysis prie Šiaulių miestui svarbių etnokultūrinių objektų: Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Povilo katedros, Saulės laikrodžio aikštės, Salduvės piliakalnio. Visos šios projekto veiklos mokiniams padės pažinti savo miestą, ne tik koks jis yra dabar, bet ir susipažinti su jo giliomis šaknimis, istorija, kitomis įdomybėmis.

Įdomūs faktai apie Šiaulius

 

Pirmajame projekto renginyje „Atgal į praeitį“ dalyviai virtualiai susitiko su dizaineriu, kraštotyrininku, lektoriumi V. Puronu. Susitikimo svečias, pateikdamas savo paties kurtų iliustracijų vaizdinę medžiagą, pasakojo apie tai, kuo Šiaulių miestas yra svarbus Lietuvai ir visam pasauliui. Lektorius pateikė daug įdomių ir tikrai mažai kam žinomų faktų apie Šiaulius. Moksleiviai sužinojo, kad Šiauliai rašytiniuose šaltiniuose minimi nuo 1236 metų ir yra tokio senumo miestas, kad garbingai savo istorija gali lygiuotis su Teheranu (1235), Berlynu (1237). Renginyje buvo plačiai aptarta Šiaulių miesto vietovardžio kilmė. Vaikai sužinojo, kodėl Šiaulių miesto pavadinimas yra sietinas su saulės vardu. Susitikimo metu, iš Viliaus Purono lūpų, kaip iš gausybės rago, liejosi legendos, padavimai apie Šiaulių miestą ir jo apylinkes. Vaikai išgirdo legendą apie Geležinius, suprato, kodėl Salduvės piliakalnis taip vadinamas. Mokiniai turbūt pirmą kartą išgirdo netgi apie Šiauliuose esantį „Vieno cento kambarį“, kurio įsteigimo iniciatorius – pats V. Puronas, ir apie įžymiąją, kolekcininkų taip vertinamą, vieno cento monetą, kurios autorius Viktoras Baranauskas yra kilęs iš Šiaulių. Renginio metu dalyviai sužinojo daug įdomybių ir faktų apie savo gimtąjį miestą. Neabejotinai šis virtualaus susitikimas su dizaineriu V. Puronu mokiniams buvo ne tik labai naudingas, bet ir įsimintinas, o kartu įkvėpė pasididžiavimo savo gimtaisiais Šiauliais!

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.