Besidomintiems IT, inžinerija ir vizualinėmis technologijomis – atviros pamokos

Vilniaus technologijų mokymo centras (VTMC) šį pavasarį kviečia įgyti naujų įgūdžių ir žinių organizuodamas atvirų pamokų-praktinių nuotolinių užsiėmimų ciklą. Jo metu besidomintys vizualinėmis technologijomis, inžinerija, informacinėmis technologijomis (IT) ir kompiuterija išbandys įvairias technologijas ir susipažins su konkrečiomis profesijomis bei sužinos apie profesinio mokymo galimybes ir perspektyvas.

Vizualinių technologijų mėgėjams – dizainas, grafika ir projektavimas

 

Pirmoji pamoka, atidarysianti visą atvirų pamokų ciklą, – vektorinės grafikos pamoka „Piešiame personažą“. Jos dalyviai susipažins su grafiniu dizainu ir jo pagrindais, išmoks iš detalių sukonstruoti vaizdą ir jį nuspalvinti. Įgytos žinios leis toliau domėtis vektorine kompiuterine grafika ir piešti nesudėtingus paveikslėlius, juos talpinti internete, kurti animacijas ar spausdinti. Registracija vyksta iki kovo 15 d. čia.

 

Antroji pamoka – Virtualaus 3D namo modelio kūrimas. Jos metu bus supažindinta su  pagrindinėmis nesudėtingo statinio konstrukcijomis, namo trimačio modelio projektavimo technologinio proceso eiga. Praktiškai universalia automatizuoto kompiuterinio projektavimo programine įranga AutoCAD pamokos dalyviai sukurs virtualų 3D namo modelį bei parengs realistinę vizualizaciją. Registracija

 

O praktiniame užsiėmime „Kuriame knygos skirtuką”, užsiėmimo dalyviai galės susikurti išskirtinį savo knygos skirtuką. Pamokos tikslas – ugdyti kūrybiškumą, formuojant teigiamą požiūrį į literatūrą, dizainą, fotografiją, informacines technologijas ir istoriją. Užsiėmimo metu dalyviai prisilies prie grafikos dizainerio-maketuotojo specialybės.

Registracija čia.

Iš arčiau į inžineriją

 

Inžinerijos specialistai yra labai laukiami šiuolaikinėje darbo rinkoje. Tad besidominčius šia sritimi VTMC kviečia net į 5 atvirąsias pamokas. Jų metu dalyviai susipažins su inžinerinės srities specialistų, energetikų ir elektronikų, mechatronikų ir metalo apdirbėjų, modernia mokymo baze, sužinos, kas slepiasi už tokių, regis, neapčiuopiamų sąvokų kaip mechatronika, elektros mašinos, apsauginė automatika, termodinamika, susipažins su metalo apdirbimo technologijomis – nuo dildės rankose iki sudėtingų programuojamųjų CNC staklių.

 

Mechatronika – tai gana nauja profesinės veiklos sritis, mechaninės inžinerijos, elektronikos, kompiuterinių valdymo sistemų sinerginis derinys, sutinkamas visose pramonės šakose. Šių specialistų poreikis darbo rinkoje yra ypač aukštas. Atviroje pamokoje susipažinsite su mechatronika, kurią sudaro elektronika, pneumatika, hidraulika, valdymas, valdiklių programavimas ir dar daug kitų įdomių techninių dalykų.
Registracija čia.

 

Šiuolaikinės braižybos atviroje pamokoje dalyviai išsiaiškins braižymo ypatumus ir išmoks, kaip pagal braižybos standartus nubraižyti detalę taip pat sužinos kitus braižymo būdus. O praktiniame užsiėmime „Jaunojo elektriko ABC” sužinos, kas yra ir kaip atrodo skirtingų variklių tipų pajungimo schemos, elektrotechninės medžiagos ir techninės priemonės, asinchroninis variklis su trumpai sujungtu rotoriumi, elektromagnetinis kontaktorius, valdymo pultas su dviem arba trimis mygtukais, elektrinė principinė valdymo schema ir kt. Taip pat numatyta pamoka apie Saulės ir vėjo jėgaines. Visa pamokų sąrašą galite rasti čia.

IT entuziastams – memų kūrimo dirbtuvės

 

„Tinklapių kūrimo pagrindų galima išmokti neturint jokių programavimo žinių“, – sako mokytoja Justina Balsė, tad užsiėmimo pirmoje dalyje atviros pamokos dalyviai susipažins su HTML ir CSS technologijomis – kartu su programavimo mokytoja sukurs puslapį pasinaudoję BOOTSTRAP karkasu. Tam, kad sukurtas puslapis būtų dinamiškas, pridėsite šiek tiek programavimo – susipažinsite su JavaScript programavimo kalba, kuri patenka į 2021 m. populiariausių programavimo kalbų dešimtuką. Pamokos rezultatas – miniprojektas „Memų generatorius“! Registracija į pamoką čia.

 

O norinčius labiau pažinti IT pasaulį VTMC kviečia į pamoką apie reliacines duomenų bazes. Jos metu dalyviai sužinos, kaip atrodo naujienų portalų duomenų rinkiniai, bei kaip įtraukti savo duomenis į kuriamas programas. SQL – populiariausia iš šiuo metu naudojamų kalbų, skirtų aprašyti duomenų valdymui reliacinių duomenų bazių valdymo sistemose. Šios kalbos išmanymas yra vienas paklausiausių technologinių įgūdžių, kuris reikalingas įvairiose IT srityse. Pamokos metu dalyviai sužinos bazines užklausas, populiariausias SQL programas, bei gaus nuorodas tolesniam savo žinių tobulinimui. Registracija čia.

 

 

Artimiausia pamoka jau kovo 17 d., visą pamokų sąrašą rasite čia.

 

VTMC Plėtros skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.